Varteks protiv Slobode (T) stigao do nove pobjede

16
Rujan
2012

U utakmici u kojoj su gledatelji mogli vidjeti čak osam golova, Varteks je protiv Slobode iz Tužnog slavio 5:3 i time zadržao prvo mjesto na tablici 2. ŽNL Istok. Dvostruki strijelac za Varteks ponovo je bio Dario Horvat, a po jednom su zabili Dominik Matučec, David Matučec i Ivan Kostelac. Za goste je trostruki strijelac bio Dino Poplatnik.

0916-varteks-slobodat-440

Nova tri boda upisao je danas NK Varteks na svoj konto u 2. ŽNL Istok. Iako je prije utakmice Varteks slovio kao favorit utakmica je počela šokom u 3. minuti kada gosti iz jedne polukontre dolaze do 0:1. Strijelac za Slobodu bio je Dino Poplatnik. Nije se dugo čekalo na odgovor Varteksa, pa tako u 6. minuti dolazi do izjednačenja. Odličan centaršut Daria Horvata na drugoj stativi glavom u gol sprema Dominik Matučec. Nakon izjednačenja Varteks potpuno preuzima inicijativu, pa tako u 9. minuti Varteks u jednom napadu ima čak dvije prilike za gol. Nakon centaršuta Nikole Drožđeka pokušali su Dino Pomper i Ivan Kostelac, ali oba udarca u kaznenom prostoru gosti uspjevaju blokirati. Ipak, u 27. minuti u jeku Varteksovih napada Sloboda dolazi do novog vodstva. Za 1:2 strijelac je ponovo Dino Poplatnik iz jedanaesterca. Opet se nije dugo čekalo na odgovor Varteksa, pa tako već u 30. minuti imamo novo izjednačenje. Strijelac za 2:2 nakon odlično izvedenog slobodnog udarca je Dario Horvat. Do kraja prvog poluvremena, uz osjetnu Varteksovu inicijativu, nije bilo većih prilika.

0916-varteks-slobodat-2-440

Drugo poluvrijeme donijelo je gotovo u samom početku rasplet utakmice. Prvo je u 51. minuti svoj drugi gol na utakmici postigao Horvat nakon centaršuta Pompera, a samo dvije minute potom već je 4:2. Penal na Dominiku Matučecu skrivio je gostujući golman Mario Hrastić, a sigurni izvođač sa 11 metara bio je David Matučec. Uraganski ulazak u drugo poluvrijeme začinio je i Ivan Kostelac u 57. minuti. Sjurio se po lijevoj strani kapetan Nikola Drožđek u kazneni prostor gostiju, uputio povratnu loptu za Kostelca kojem nije bilo teško zabiti za visokih 5:2. No ni taj rezultat nije se dugo održao, pa tako u 62. minuti Sloboda smanjuje na 5:3. Grešku Varteksove obrane koristi Dino Poplatnik te zabija svoj treći gol na utakmici. U 65. minuti vidjeli smo dobar slobodan udarac Tomislava Zajeca, kojeg brani Hrastić, a u 67. su gosti umalo u vlastitu mrežu pospremili oštar ubačaj Dominika Kobzineka sa desne strane. Uslijedili su neprecizni pokušaji Popmera sa distance, a u 79. mogli su gosti ponovo dovesti utakmicu u neizvjesnost, ali dobru priliku nakon ubačaja na drugu stativu ne koristi Poplatnik. Do kraja bilježimo još jednu veliku priliku Varteksa. U posljednjoj minuti utakmice ponovo je Drožđek odigrao povratnu loptu na pet metara, ali Denis Mladenović nažalost puca previsoko.

Ovom novom pobjedom Varteks je zadržao prvo mjestu u prvenstvu, a u slijedećem kolu igrat će u Beretincu protiv istoimenog domaćina. Utakmica je na rasporedu 23.09. u 16:30 sati.

U utakmici pionira koja je odigrana prije seniorske utakmice pioniri Varteksa uvjerljivo su slavili protiv vršnjaka iz Tužnog sa 8:0. Četverostruki strijelac bio je Nikola Šobak, dva puta mrežu je zatresao Matija Cvetko, a po jednom su zabili Matija Kuhar i Antonio Peroli.

5. kolo 2. ŽNL Istok 2012/2013

NK Varteks (Varaždin) - NK Sloboda (Tužno) 5:3 (2:2)

Igralište u Jalkovcu. Gledatelja: 150. Suci: Borak, Hantak, Jarnjak

Strijelci: 0:1 Poplatnik (3), 1:1 Do. Matučec (6), 1:2 Poplatnik (27), 2:2 Horvat (30), 3:2 Horvat (51), 4:2 Da. Matučec (53), 5:2 Kostelac (57), 5:3 Poplatnik (62)

NK Varteks: Medved, Pomper, Ričko, Da. Matučec, Vidaček, Kostelac (od 85. Mladenović), Horvat, Do. Matučec, Ježovita (od 66. Kobzinek), N. Drožđek, Zajec (od 81. K. Drožđek)

NK Sloboda (T): Hrastić, Božić, Klasta (od 80. Marjanović), S. Brezovec, N. Brezovec, Lukavečki, Gužvinec, Slunjski, Đuras, Poplatnik, Grđan