Nova pobjeda juniora

24
Kolovoz
2013

U utakmici 2. kola 1. ŽNL juniori Varteksa ugostili su na stadionu Varteksa juniore Plitvice iz Gojanca i zabilježili novu pobjedu. Konačan rezultat bio je uvjerljivih 4:0, a strijelci su bili po dva puta Luka Matvij i Karlo Perčinlić.

0824-juniori-plitvica-440

Po kišnom vremenu i skliskom terenu juniori Varteksa uvjerljivo su svladali vršnjake iz Gojanca. Od samog početka preuzeli su igrači Varteksa inicijativu koju nisu ispuštali tijekom cijele utakmice, a prvi gol pao je već u 5. minuti. Siguran strijelac nakon prodora po lijevoj strani bio je Luka Matvij. Ubrzo zatim opasno slijeva puca Filip Martić, ali vratar Plitvice Marin Kos spremno reagira. U 13. minuti prijete i gosti nakon jedne gužve u kaznenom prostoru, ali na golu Varteksa spreman je Andrija Pozder. Na 2:0 Varteks je povisio u 21. minuti, a strijelac je nakon ubačaja Martića bio Varteksov kapetan Karlo Perčinlić. Nastavio je Varteks i dalje sa napadima prema golu Plitvice, pa se tako u 34. minuti rezultat diže na 3:0. Strijelac je opet Perčinlić.

0824-juniori-plitvica-440-2

U nastavak se opet krenulo žustro s Varteksove strane, pa u 47. minuti gledamo i četvrti gol u mreži gostiju. Svoj drugi gol na utakmici postiže Matvij nakon ubačaja Dominika Hrastića. Nastavak je donio mirniju igru s obje strane, pa su tako i prilike bile rijeđe. Ipak zaprijetili su gosti u nekoliko navrata, ali zbog loše završnice i sigurnog Pozdera rezultat se nije mijenjao. Do kraja utakmice još se jednom lijepom paradom istaknuo Pozder, obranivši tako slobodan udarac gostiju sa ruba šesnaesterca. Dok je s druge strane lijepo pucao Matija Cvetko, ali je i gostujući vratar Kos ovaj puta bio na visini zadatka.

U slijedećem kolu juniori Varteksa gostovat će u Hrastovskom kod tamošnjeg Zadrugara. Utakmica je na rasporedu u petak 30.08. sa početkom u 17:00 sati.