Poraz Varteksa u prvoj pripremnoj utakmici

03
Ožujak
2013

U Selniku pokraj Ludbrega Varteks je danas odigrao prvu u nizu prijateljskih utakmica u kojima će se uigravati momčad i brusiti forma za proljetni dio sezone. Domaćin Plitvica pobijedio je 2:1, a strijelac za Varteks bio je Marko Poljan.

0303-plitvicas-2-440

U prvih 11 koji su danas istrčali na teren u Selniku vidjeli smo i nova lica pristigla tijekom zimske pauze (Namjesnik, Simon, Nježić), a treba istaknuti i debi mladog juniora Nikole Božinića.
Iako je Varteks većim dijelom prvog poluvremena imao više od igre i terensku inicijativu, većih prilika nije bilo. Pokušavalo se prodorima po bokovima, Belavića s lijeve i Nježića s desne strane, dok su kroz sredinu pokušavali Simon i Horvat. Jedine prave udarce bilježimo u 24. minuti kada je Nikola Drožđek uspio malo zagrijati domaćeg vratara, te dvije minute kasnije kada i domaći prijete izvana.

0303-plitvicas-440

Nastavak je donio dosta promjena u momčadi Varteksa na svim pozicijama, kako bi priliku dobio što veći broj igrača. U prvih destak minuta nastavka vidjeli smo nekoliko dobrih prilika Varteksa od kojih treba izdvojiti udarac glavom Dominika Matučeca nakon kornera, lijepu akciju Simona i Solića čiji udarac brani domaći vratar, te snažan udarac Dominika Kobzineka sa linije šesaeterca. Domaćin se uglavnom orijentirao na čuvanje vlastitog gola, iako su se i oni malo više otvorili u drugom poluvremenu, a u 74. minuti stigli su i do vodstva 1:0, nakon velike pogreške Poljana. Nakon te pogreške uslijedila je još veća u 81. minuti, kada Dino Pomper loše vraća loptu vrataru Špremu, pa su domaćini ni krivi ni dužni poveli 2:0. Uspio je Varteks smanjiti na 2:1 golom Marka Poljana u 86. minuti iz kaznenog udarca, nakon prekršaja na Dominiku Matučecu, ali za potpuni povratak nije bilo vremena.

0303-plitvicas-3-440

Spomenimo i da su na današnjoj utakmici pripadnici navijačke skupine White Stones glasnim navijanjem i bodrenjem proslavili svoj rođendan. Ovim putem čestitamo svim članovima 23. godišnjicu postojanja i prisjećamo se svih onih članova koji nisu više s nama.