Nadmoćno do nove pobjede

11
Rujan
2011

Vrlo dobro igrom gotovo cijelu utakmicu nogometaši Varteksa došli su do nova tri boda i zabilježili treću pobjedu u prvenstvu. Strijelci za Varteks bili su: Filip Dolenc, novopridošli Goran Kučar iz jedanaesterca i kapetan Nikola Martinez.

Nakon neugodnog poraza u Vidovcu koji teško pao kako igračima tako i navijačima Varteksa, danas smo svjedočili sličnoj utakmici, ali ovaj puta sa sretnijim završetkom i puno konkretnijom igrom, pogotovo u završnici napada.
Po vrućem i sparnom vremenu na igralištu u Jalkovcu okupilo se 200-tinjak gledatelja, koji su svjedočili novoj pobjedi Varteksa na svom terenu. Od samog početka Varteks se nametnuo posjedom lopte i igrom na sredini terena, dok gosti su se gosti orijentirali na duga ispucavanja zadnje linije i eventualne pokušaje iz kontri. Osim toga i obrana Varteksa bila je postavljena vrlo visoko, pa vratar Varteksa Željko Lelkić, kojemu je ovo ujedno bio i debi u prvenstvu, nije imao puno posla.

0911-beretinec 2-440

Premoć Varteksa okrunjena je u 26. minuti. Marko Poljan odlično je povukao po lijevoj strani i centrirao na drugu vratnicu, gdje se nalazi Filip Dolenc koji smješta loptu u mrežu vratara gostiju Kristijana Banića. Odmah se počelo lakše disati i među navijačima, jer svima je još u sjećanju bila slična dominacija prije sedam dana u Vidovcu, a konačni rezultat ipak je bio negativan. Nije se puno promjenilo nakon toga gola. Gosti su i dalje igrali povučeno i sa svih 11 igrača iza lopte, dok su bumbari nastavili sa agresivnom i ofenzivnom igrom. Ponovo je velik dio posla u tom periodu, ali i u većem dijelu utakmice, odradio Varteksov mikroprocesor Lončar-Martinez, ovaj puta potpomognut i trenerom/igračem Denisom Vidačekom. Do kraja poluvremena bilježimo i jednu spornu situaciju u kojoj je u šesnaestercu gostiju pao Filip Dolenc, ali sudac današnjeg susreta Denis Buden nije se oglasio.

0911-beretinec-440

U pauzi između dva poluvremena organizirana je i mala nagradna igra u kojoj su se posjetitelji mogli okušati u pucanju jedanaesteraca Varteksovom vrataru Franji Klepaču. Trojica dječaka hrabro su se uhvatila tog zadatka, a kao nagradu kući su ponijeli vrijedne Varteksove suvenire.
Nastavak je ubrzo donio i novi pogodak. U 48. minuti Varteksov kapetan Nikola Martinez  šalje sjajnu dubinsku loptu na lijevo krilo. Loptu je tamo prihvatio Marko Poljan, sjurio se u šesnaesterac i dobro pucao, ali je vratar Beretinca odlično obranio. Na odbijenu loptu nalijeće Filip Dolenc, kojeg s leđa ruši gostujući igrač i sudac Buden opravdano je pokazao na bijelu točku. Izvođenja se prihvatio novopridošli u redove Varteksa Goran Kučar i mirno matirao vratara gostiju Banića.
Nakon vodstva Varteksa od 2:0 probudili su se i gosti, te krenuli malo odlučnije u napad. No, tu su ih čekali danas neprelazni stoperi Vanja Seidl i Ivan Tomašković (također novopridošli igrač), a nikako ne smijemo ne spomenuti i dva braniča Marka Bosilja i Nikolu Drožđeka, koji su odlično zatvarali bokove. S obzirom na sigurnost u zadnjim redovima bilo je lakše i veznom redu bumbara koji se puno više mogao posvetiti napadačkim zadacima, tako da 10 minuta nakon drugog gola pada i treći. Odlično je desni bok probio Marko Bosilj, uputio oštru loptu u šesnaesterac gostiju, koja odsjeda na prvoj stativi. U gužvi koja se stvorila gosti loše ispucavaju loptu, te ona dolazi do Nikole Martineza, koji je fenomenalnim lobom sa linije šesnaesterca smješta u desni kut nemoćnog vratara gostiju. Bio je to kraj nadanja gostiju o pozitivnom rezultatu, bez obzira što je do kraja ostalo više od pola sata. Mirno su igrači Varteksa odigrali tih pola sata ne dozvolivši gostima da ozbiljnije zaprijete golu Lelkića.

0911-beretinec 3-440

Tako je Varteks došao do treće pobjede u prvenstvu i digao se za jedno mjesto na tablici, te je sada četvrti sa istim brojem bodova kao i treći Polet iz Tuhovca i peta Budućnost iz Vidovca. Međutim, bitno je napomenuti da Polet i Budućnost još nisu odradili svoje pauze, zbog neparnog broja klubova u ligi, pa Varteks ima utakmicu manje od njih.

Već slijedeće kolo donosi nam i svojevrstan derbi, u kojem Varteks ide u goste Poletu iz Tuhovca. Bit će to povratak Varteksa na teren na kojem su doživjeli vrlo neugodan poraz u 1. kolu Kupa ŽNS Varaždin. Domaćin je tada slavio sa visokih 5:0, pa je ovo velika prilika bumbarima da im se revanširaju. Utakmica se igra slijedeće nedjelje 18.09. u 16:30 sati na igralištu u Tuhovcu.