Pobjeda u Strugi, remi u Biškupcu

01
Kolovoz
2013

U nastavku priprema za nadolazeću sezonu, nogometaši Varteksa odigrali su još dvije pripremne utakmice. U Strugi protiv isotimenog domaćina zabilježena je uvjerljiva pobjeda 5:1, dok je u Biškupcu u susretu protiv Mladosti rezultat bio neriješen 2:2.

Susret protiv NK Struga-Rovokop, drugoplasirane ekipe u prošloj sezoni 1. lige NS Ludbreg, bio je zapravo jednosmjerna utakmica, u kojoj je Varteks od prvog sučevog zvižduka krenuo agresivno i dominantno, a domaćini su rijetko prelazili centar. Napadi su većinom išli preko Davida Matučeca i Daria Horvata, dok su u završnici najviše sudjelovali Dominik Matučec i Ivan Kostelac, potpomognuti prinovama Ivanom Sokserom i Bornom Radićem. Do vodstva Varteks je došao golom Kostelca, na asistenciju Dominika Matučeca. Na 2:0 povisuje Dominik Matučec nakon što je vratar Struge obranio udarac Kostelca.

0727-struga-440

Početkom nastavka već je 3:0, a strijelac je nakon kombinacije Horvata i Kostelca bio Borna Radić. Četvrti gol u potpunosti je dijelo mladih Varteksovih pojačanja, Soksera i Radića, čija kombinacija završava golom Ivana Soksera. Na 5:0 povisio je novi Varteksov junior Filip Martić, a do kraja gosti su lijepim golom uspjeli malo ublažiti poraz.

Utakmica protiv biškupečke Mladosti bila je puno izjednačenija, što na kraju govori i konačni rezultat. U prvom poluvremenu Varteks za nijansu bolji i konkretniji i već je u prvih 15-ak minuta moglo biti nekoliko golova u mreži domaćina da su malo s(p)retniji bili Ivan Sokser i Dario Horvat. Ipak u 18. minuti Varteks dolazo do vodstva nakon lijepe akcije Horvata i Davida Matučeca, koji na kraju upošljava strijelca Bornu Radića. Domaćini pokušavaju uglavnom iz slobodnih udaraca i kornera, a nakon jednog takvog mogli su i doći do izjednačenja, ali odlično je situaciju izvukao Marko Šprem. Do kraja još su domaćini jednom krenuli na Šprema, nakon greške Varteksove obrane, ali opet je Varteksov vratar spreman.

0731-biskupec-440

Drugo poluvrijeme donijelo je malo slabiju utakmicu, najviše zbog velike rotacije igrača s obje strane. Početak poluvremena obilježo je crveni karton (s pravom zamjene) Tomislava Sedlara, da bi domaćini ubrzo zatim izjednačili. U gužvi nakon kornera nabolje se snašao Matija Hudoletnjak i izjednačio na 1:1. Odmah potom Varteks diže na 1:2. Nakon ubačaja s desne strane, odlično je opalio Sokser. U nastavku bilo je poluprilika sa obje strane, ali do gola su ipak došli domaćini. Na ubačaj slijeva lijepo je glavom reagirao Tihomir Golubić i postavio konačnih 2:2. Do kraja zabilježili smo još dva opasnija pokušaja Horvata i Davida Matučeca, ali rezultat se nije mijenjao.