I protiv Novog Marofa neodlučeno

01
Svibanj
2014

Nakon remija u Jalžabetu u prošlom kolu i u ovom 24. kolu Varteks je odigrao neodlučeno 1:1 protiv vrlo dobre ekipe Novog Marofa. Strijelac za Varteks bio je Neven Puclin, a za goste Igor Beštek.

1013-novimarof-440
Arhivska fotografija

Danas smo u Jalkovcu gledali jednu, prilikama siromašnu, utakmicu u kojoj su gosti bili bolja ekipa u prvom poluvremenu, dok je Varteks u drugom ipak uspio izjednačiti, a na samom kraju skoro i pobijediti.
Prvu polupriliku vidjeli smo u 13. minuti, kada gosti nakon skraćenog kornera nisu precizni u šesnaestercu Varteksa. Novi Marof u vodstvo prelazi u 25. minuti. Imali su gosti slobodan udarac s lijeve strane, koji je otišao na drugu stativu. Tamo je spreman gostujući kapetan Igor Beštek, koji sjajnim udarcem dovodi svoju ekipu u vodstvo. Nedugo zatim ponovo su u prilici gosti, ali Dominik Zeko je zamalo neprecizan. Do kraja poluvremena bilježimo još i udarac Petra Sabolića sa ruba šesnaesterca, ali i ta lopta odlazi pored gola. Varteks u prvom poluvremenu neprimjetan.

U nastavak ipak bolje kreće Varteks, pa tako u 50. minuti bilježimo i prvi udarac prema golu gostiju, no udarac Matije Kuhara odlazi preko gola. Odmah u slijedećoj minuti svoj udarac okušao je i Dario Horvat, ali vratar gostiju Dario Merkaš nije imao većih problema. Uslijedilo je ponovo razdoblje igra većinom na sredini terena, sve do 77. minute kada Varteks izjednačuje. Nakon što je lopta jedno vrijeme kružila oko šesnaesterca gostiju, na kraju dolazi do Nevena Puclina, koji preciznim prizemnim udarcem zabija za 1:1. Mogla su tri boda na kraju otići na obje strane. Prvo gosti u 89. ne iskorištavaju sjajnu priliku. Potom u 90. minuti odlično je lijevom stranom prošao Dario Levatić, produžio za Dinka Solića, čiji udarac slijeva ipak brani Merkaš.

Varteks ovim remijem ostaje na 12. mjestu, a u slijedećem kolu koje se igra već ove nedjelje 04.05. gostovat će u Kućanu Donjem kod tamošnjeg Zelengaja, trenutno trećeplasirane ekipe 1. ŽNL. Utakmica je na rasporedu u 17:00 sati.