Varteks sa nikad mlađom ekipom poražen u posljednjem kolu prvenstva

13
Lipanj
2016

Ekipa Varteksa svoje posljednje kolo prvenstva odradila je u Slakovcu kod tamošnje Slobode. U utakmici bez rezultatskog imperativa i za jedne i za druge, puno iskusniji domaćini slavili su sa 3:0. Strijelci za Slobodu bili su: Marko Borko, Dražen Petek i Zvonimir Panić.

Sa nikad mlađom ekipom (samo 3 od 17 igrača u zapisniku bili su stariji od 21 godine), te sa prosjekom početne postave od 18,9 godina, Varteks je u posljednjem kolu prvenstva u MŽNL Čakovec-Varaždin gostovao u Slakovcu. Bila je to utakmica u kojoj je Varteks vrlo dobro parirao domaćinu u prvom poluvremenu (nedostajali su Vukman, Dreven, Milak, Vindiš, Plantak, Kolarić), ali iskusni igrači Slobode znali su kazniti svaku grešku Varteksa, pa su na odmor otišli sa komfornih 2:0. Povela je Sloboda u 28. minuti, kada je grešku Vrbnjaka iskoristio Marko Borko i prizemnim udarcem s desne strane doveo domaćine u vodstvo. U 34. minuti već je 2:0. Opet obrana Varteksa nije bila na visini zadatka, što je iskoristio Dražen Petek i slično kao i kod prvog pogotka udvostručio vodstvo Slobode. Mogao je Varteks do kraja poluvremena smanjiti, ali udarac Matije Cvetka odsjeda na stativi domaćeg gola.

0611-sloboda-440

U nastavku su i domaćini imali stativu, koju u 55. minuti pogađa Panić. No, samo dvije minute kasnije Sloboda ima 3:0, nakon udarca izvana Zvonimira Panića. Nakon toga trener Beli dao je priliku i najmlađim sudionicima jučerašnje utakmice. Tako su posljednjih 20-ak minuta priliku dobili Varteksovi kadeti: Luka MohenskiBlaž Petric i Lovro Vesenjak. Iako je domaćin do kraja bez većih problema održao svoje vodstvo, moramo biti ponosni na ovu mladu ekipu koja se bez 6 standarnih prvotimaca vrlo dobro nosila sa petom momčadi lige.

Varteks je tako sezonu završio na vrlo dobrom 7. mjestu sa osvojenih 42 boda.