Pioniri osvojili bod protiv Poleta

30
Travanj
2012

U zanimljivoj i borbenoj utakmici 17. kola 2. ŽNL Istok za pionire najmlađa selekcija NK Varteks uspjela je osvojiti bod protiv NK Polet iz Tuhovca. Konačan rezultat bio je 3:3, a strijelci za Varteks bili su: David Lončina dva puta i Denis Dežmarić.

Predigru seniorskoj utakmici Varteksa i Poleta odigrali su pioniri istih momčadi, koji su odigrali jednu zanimljivu utakmicu, u kojoj su gosti tri puta vodili, a Varteks tri puta stizao vodstvo., pa je konačan rezultat nekako i najpošteniji.

0429-pioniri-tuhovec-440

Prvu priliku na utakmici imao je Varteks nakon slobodnog udarca Lončine, no već u 14. minuti gosti vode. Slobodan udarac sa lijeve strane, loše je procjenio vratar Varteksa Filip Belani i Varteks je u zaostatku 0:1. Slijedi razdoblje rastrgane igre u kojem ipak bilježimo jednu lijepu priliku Varteksa, ali situaciju "1 na 1" nije u pogodak uspio pretvoriti Ivan Ceglec. No u 24. minuti Varteks izijednačuje na 1:1. Nakon kornera najviši u skoku bio je David Lončina. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

0429-pioniri-tuhovec-2-440

Nastavak je donio također uzbudljivu utakmicu i još četiri postignuta gola, a prvi od njih postigli su gosti u 50. minuti i poveli 1:2. Ni drugo vodstvo Poleta nije omelo pionire Varteksa, pa tako već šest minuta nakon toga Lončina postiže svoj drugi gol, nakon lijepog prodora po lijevoj strani. Kad su svi pomislili da bi Varteks sada mogao preokrenuti utakmicu, gosto su poveli i treći put. Nažalost i ovaj put dio krivice za gol ide vrataru Varteksa, ali i gostujućem igraču, koji je uputio vrlo dobar lob sa nekih 18 metara. Rijetki su vjerovali da će mladi Varteksovi pioniri i treći puta izjednačiti, ali u posljednjim minutama utakmice dogodilo se upravo to. Ovaj puta strijelac je bio Denis Dežmarić, nakon prodora po desnoj strani. Ubrzo zatim sudac je odsvirao kraj, a pioniri Varteksa mogu, sve u svemu, biti zadovoljni ovim bodom, nakon što su se tri puta vratili iz rezultatskog minusa. Bravo dečki!