BUMBARI STOPOSTOTNI I četvrta pobjeda, u 'generalci' pred početak prvenstva pao HAŠK

U 'generalnoj probi' pred početak prvenstva ekipa Varteksa svladala je zagrebački HAŠK, rezultatom 2:1, u tijesnoj i zanimljivoj utakmici.

Od početka se vidjelo da je zagrebački trećeligaš možda i najjači protivnik Bumbara u ovim pripremama. Ozbiljna i čvrsta ekipa iz Zagreba prezentirala je odličan nogomet, stoga Varteks nije uspio uspostaviti dominaciju u početnim minutama.

Ipak, od sredine poluvremena, Bumari su bili bolja ekipa pa su i poveli nakon akcije međimurskoj dvojca na bočnim pozicijama. Jakupak ubacuje slijeva, a na drugoj strani glavom u padu Stojko pogađa za 1:0, u 32. minuti.

Varteks je imao još nekoliko prigoda, ali rezultat se nije mijenjao. Odmah na početku nastavka hladan tuš za domaće, gdje gosti poravnavaju omjer.

Igrači Zorana Vukelića nisu se predavali, maksimalno su 'upregnuli' sve snage ne bi li izjednačili, a na kraju im to uspijeva, nakon kaznenog udarca.

S bijele točke je Ivan Dolovski precizan, za četvrtu pobjedu iz četiri utakmice u pripremama.

- Bila je danas dosta teška utakmice, možda smo danas bili i nekako najviše 'teretni', od ovih svih utakmica – istaknuo je trener Vukelić, koji je iskazao svoje zadovoljstvo odrađenim pripremama.

- Dobro se radilo, imamo stvarno karakternu i dobru ekipu, moram sve pohvaliti – kazao je Vukelić.

A prva službena utakmica je već u nedjelju, kada Varteks u sklopu županijskog kupa gostuje kod Slobode Tužno, u utakmici u kojoj bi trebali biti favoriti, a potom u petak, 18. kolovoza, u prvom kolu prvenstva ugošćuju Međimurje, na Slobodi.

Varteks – Mrmić, Anđelković, Kos, Lukačić, Stojko, Romario, Kukec, Dolovski, Jakupak, Glavica, Kanceljak (još su igrali: Mikičić, Rumbak, Paljak, Pukšec, Ivančić.)

HAŠK – Spudić, Ereiz, Godić, Williams, Puček, Kopić, F. Rihtar, B. Rihtar, Pizzitola, Bulić, Krajačić (još su igrali: Jonathan, Bakić, Josić, Došen, Mansour, Baturina, Čutura, Ferat, Ilakovac, Nasr.)