Varteks slavio u Nedelišću, debitirao povratnik Glavica

U pripremnoj utakmici odigranoj u subotu senioru Varteksa pobijedili su na gostovanju Nedelišće rezultatom 2:3. U utakmici je debitirao povratnik Dejan Glavica, dok se nakon osam mjeseci na teren vratio Luka Vajagić, a svoje prve 'bumbarske' minute ubilježio je kadet Viktor Starčević.

Nedelisce Varteks pripremna Glavica2

Utakmicu je obilježio orkanski vjetar, po kojem su se bolje snašli igrači Varteksa. Prvo poluvrijeme igrali su niz vjetar, a biljećimo nekoliko dobrih prilika, no bez učinka. Premoć je predkraj poluvremena okrunio glavom Fran Kukec, nakon ubačaja s desne strane.

Unatoč promjeni strana, Varteks nastavlja dominaciju i već početkom poluvremena nakon ukradene lopte Romarija, Premužić povisuje na 2:0. Nedugo zatim, na 3:0 povisuje Benković, a trener Goričanec mijenja većinu igrača nakon 60 minute, što domaćin koristi te do kraja utakmice uspijeva smanjiti rezultat.

Nedelisce Varteks pripremna 5

Prvo smanjuju na 3:1 preko Juraka, a par minuta pred kraj utakmice, stiže i konačnih 2:3, nakon autogola.

U utakmici je debitirao Dejan Glavica, igrao na poziciji krilnog napadača do 60. minute, pokazao zavidan trud i znanje, iako ima tek nekoliko treninga s prvom ekipom. Vrijedi istaknuti povratak na teren Luke Vajagića, nakon oporavka od teške operacije križnih ligameta prošlog proljeća.

U Varteksu se naravno posebna briga vodi o mladima pa je tako svoje prve minute ikad u seniorskom dresu ubilježio kadet Viktor Starčević, a također kadet, Goran Vaupotić je branio od 60. minute, odmjenivši Juru Banfića na golu.

Sljedeću pripremnu utakmicu seniori Varteksa igrat će iduće subote u Čakovcu, protiv Međimurja.

Nedelišće – Varteks 2:3 (0:1)
Strijelci: 0:1 Kukec (36), 0:2 Premužić (50), 0:3 Benković (63), 1:3 Jurak (65), 2:3 autogol (86).

Nedelišće: Topolnjak, Vuk, Pintarić M., Vibovec J., Lesar, Jurak, Farkaš, Kayo, Munđar, Kršlak, Bacinger, (još su igrali: Treska I.).
Varteks: Banfić, Lukačić, Vlah, Jakupak, Stojko, Kos, Kukec, Mikičić, Horaček, Glavica, Benković. (još su igrali: Vaupotić, Vajagić, Matova, Starčević Premužić.).