DERBI Domaći Polet pobijedio Varteks golovima u drugom poluvremenu

U derbiju 16. kola Treće lige, Polet Sveti Marti na Muri zasluženo je slavio protiv Varteksa, iako se Bumbari nisu predstavili u lošem svijetlu, posebice u prvom poluvremenu gdje ponovno nisu pogodili svoje prigode.

Prvih 45 minuta je proteklo u živom tempu, s dosta prigoda na obje strane, no vratari Jambres i Banfić su bili sigurni. Varteks je najbliže pogotku bio u 25. minuti kada Glavica nakon solo akcije u kontri izlazi pred vratara, ali ne uspijeva postići pogodak.

Varteks se u prvom poluvremenu vrlo solidno držao, i u par navata opasno prijetio, čak i bio bolja momčad na kraju prvog poluvremena, ali potom su odmah na početku nastavka doživjeli šok.

Jedna visoka lopta, svijeća, upućena s desne strane, dolazi u kazneni prostor Varteksa, gdje je najspretniji Nino Patafta za vodstvo domaćina. Šok za Bumbare koji nisu očekivali, a bio je to pogodak koji je 'usmjerio' utakmicu.

Nisu se Varteksovci predali, bilo je htijenja, i pokušaja da se zaprijeti domaćinu, čak i nekih prigoda, ali nije išlo.

Ipak, umjesto poravnanja, stiže povećanje vodstva, ponovno u situaciji koja nije 'mirišala' na gol, više se dogodila kao plod pogreške Varteksa. Igrala se 67. minuta, a nakon niza loših reakcija Bubmara, lopta dolazi do Nike Mihalinca, koji pogađa za 2:0.

Nedugo potom igru napušta Lukačić, radi ozljede, a Varteks i dalje igra u dobrom tempu, no ne dolaze do pogotka. Utakmica je tako završila rezultatom 2:0, za slavlje domaćih i zaslužena tri boda koja ostaju u Međimurju.

Varteks u idućem kolu na domaćem terenu igra protiv Podravine, gdje će pokušati stići do prve proljetne pobjede.

Polet (SMNM) – Varteks 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Patafta (47), 2:0 Mihalinec (68).

Polet - Jambres, Mesarić, Horvatić (od 46. Jurinić), Mihalinec, Barat (od 87. J. Žganec), Horvat, Patafta (od 78. Žulić), Šarić, S. Žganec, Perčić, Telebar. Trener: Josip Brezovec.

Varteks – Banfić, Kos, Vlah, Lukačić (od 71. Pukšec), Benković, Mikičić (od 59. Horaček), Kukec, Matova, Jakupak, Dolovski, Glavica. Trener: Nikola Goričanec.