OTVORILO SE! Varteks 'šesticom' ispratio Podravinu u lokalnom derbiju

Nogometašima Varteksa se konačno sve otvorilo, u utakmici u kojoj je pobjeda bila jedina moguća opcija. Nakon što su u prva dva susreta osvojili tek jedan bod, Bumbari su od početka 'jurnuli' prema golu Podravine, i taj pritisak nije jenjavao praktički do kraja.

A ponovno je krenulo kao i u protekle dvije utakmice, promašenom šansom Glavice. Srećom, već u 10. minuti ponovno odlični Romario Matova, koji je ovu utakmicu igrao u obrani, udarcem s ruba kaznenog prostora donosi Varteksu prednost. Nije to bio pretjerano snažan udarac, ali lopta je skliznula iz ruku vratara Kovačića i završila u mreži.

329976545 154313730558903 2574181467946035677 n

Najljepši trenutak utakmice uslijedio je nedugo potom, kada Mikičić puca s 25 metara i lopta završava u gornjem lijevom kutu vrata Podravine, u rašljama. Pogodak za 'euro razmjenu', rekli bi stariji, odnsono pravi 'euro-gol'.

U prvom poluvremenu igrala je praktički samo jedna ekipa, Podravina je tek stidljivo prelazila centar, a kada su i krenuli, vezni red i obrana Bumbara su uspješno oduzimali lopte i prelazili u kontranapade.

A nakon još jedna promašene šanse Stojka u 34. minuti, stiže i treći pogodak u prvom dijelu. S desne strane u kazneni prostor ubacuje Stojko, obrana Podravine ne reagira dobro pa Jakupak prima neometan i pogađa za 3:0.

Odmah na početku nastavka Varteks je i poviso prednost preko Dolovskog, na 4:0. Utakmica je već i ranije bila riješena, što je omogućilo treneru Varteksa da napravi svih pet izmjena.

330120826 2086039368258236 5815831923013469000 n 1

Izostanak rezultatskog pritiska omogućio je i još golova do kraja utakmice. Svoj prvijenac u povrtku u redove Varteksa upisao je i Dejan Glavica, za 5:0. a potom je Jura Kos povisio na 6:0, odličnim udarcem glavom.

- Što reći nakon ovakve utakmice, čestitam Varteksu na zasluženoj pobjedi, nadigrali su nas u svim elementima igre. Bez dileme su danas bili bolji, a mi nismo bili na pravoj razini - istaknuo je Matija Kristić, trener Podravine.

Čak šest puta svirao je tako Can-can na stadionu Slobode, gdje Varteks gostuje kao domaćin, čime su naplatili sve promašaje u prva dva kola. Vrijedi istaknuti da je svih šest pogodaka djelo različitih igrača, što je sigurno dobro za samopouzdanje igrača i ekipe. Ipak, od šest golova, gol utakmice nesumnjivo je pogodak Mikičića iz 16. minute.

- Najvažnije da smo danas pobijedili, konačno nam se sve otvorilo, nakon dvije solidne utakmice u kojima nismo imali sreće. Konačno pobjeda, sretni smo i idemo dalje u nastavak sezone - kazao je Dorian Mikičić.

U idućem kolu Varteks gostuje kod Virovitice, a Podravina kod kuće dočekuje Rudar iz Murskog Središća.

Varteks – Podravina 6:0 (3:0)

Strijelci: 1:0 Matova (10), 2:0 Mikičić (16), 3:0 Jakupak (37), 4:0 Dolovski (49), 5:0 Glavica (69), 6:0 Kos (73).

Varteks – Banfić, Kos, Vlah (od 75. Anđelković), Matova, Stojko, Dolovski, Kukec, Mikićić (od 58. Vajagić (od 74. Pukšec)), Jakupak, Premužić (od 58. Benković), Glavica (od 75. Ivančić). Trener: Nikola Goričanec.

Podravina – Kovačić, Dumbović (od 63. Stančin), Seldar (od 25. Frančić), Kudumija, Zadravec, Sambolec, Štefanec (od 78. Ružić), Sabol (od 63. Vidović), Banec, Šmrček, Tropšek (od 78. Greguri). Trener: Matija Kristić.