Stoper Mihael Vlah s dva gola riješio Virovitičane, za drugu uzastopnu pobjedu

Bila je to uzbudljiva i dinamična, borbena utakmice, ali maksimalno korektna, a sva tri gola pala su u prvom poluvremenu.

Već u 9. minuti prednost Varteksu donosi danas raspoloženi Mihael Vlah. Ubačaj iz kuta izveo je Dolovski, Vlah je najviši u skoku za vodstvo 0:1. Ipak, slavlje je trajalo vrlo kratko, jer je samo koju minutu nakon toga dosuđen kazneni udarac za domaćina, nakon igranja rukom. Strijelac je bio Nikola Suvajac, možda i ponajbolji igrač domaćina.

Nakon izjednačujućeg pogotka, domaćin je imao razdoblje pritiska, ali obrana Bumbara je bila na visini zadatka. A onda je kao nagrada stigao i pogodak koji je riješio pitanje pobjednika. Nakon prekršaja na Kukecu, na oko 25 metara, snažan slobodni udarac izvodi Vlah, a lopta odlazi ispod ruke domaćeg vratara.

U drugom poluvremenu Varteks kontrolira igru, uglavnom čekajući prigode iz kontranapada, ali nisu uspjeli postići pogodak. Vrlo često ih je zaustavljala i zastavica pomoćnog suca za zaleđe, ponekad ljuteći navijače Varteksa.

Ipak, Varteks je kontrolirao susret, i borbenošću i karakterom priveo susret kraja te se s nova tri boda vratio u Varaždin.

Vrijedi spomenuti da je momčad Varteksa na ovom susretu vodio pomoćni trener Marko Trojak, pošto je glavni trener izbivao radi neodgodivih privatnih obaveza, i tako pobjedom proslavio svoj debi u trenerskoj karijeri.

- Čestitam prije svega igračima i jedne i druge momčadi, na fer i korektnoj utakmici. Zadovoljan sam igrom svojih igrača, odigrali smo na visokoj razini, Bili smo vrlo kompaktni i nismo dopuštali protivniku da igra. Obrana je danas bila na visini zadatka, pokušavali smo kroz kontre, no nedostajalo je mirnoće u zadnjem pasu. Domaćinu želim puno sreće u nastavku prvenstva – istaknuo je pomoćni trener Trojak.

Varteks je tako stigao i do druge uzastopne pobjede, a i dalje je trećeplasiran na tablici. Spomenimo kako je Polet neočekivano poražen na domaćem terenu od 'fenjeraša' Koprivnice pa je trenutno Radnik usamljen na vrhu tablice.

Nakon dva kruga natjecanja Varteks je završio na trećem mjestu pa će im prvi protivnik u posljednjem krugu biti Koprivnica, na domaćem terenu, idućeg vikenda.

Virovitica – Varteks 1:2 (1:2)

Strijelci: 0:1 Mihael Vlah (8), 1:1 Nikola Suvajac (13-11m), 1:2 Mihael Vlah (27).

Virovitica – Kirin (od 46. Šimić), Čičak, Vučemilović-Jurić, Salaj Obrovac (od 46. Rokinger), Sinjaković (od 66. Krznarić), Suvajac, Duvnjak, Djevelekaj (od 78. Marković), Špoljar, Ognjenović (od 78. Horvat). Trener: Krešimir Crvenka.

Varteks – Banfić, Kos, Vlah, Kukec, Stojko, Mikičić, Matova (od 61. Vajagić), Dolovski, Jakupak, Horaček (od 75. Premužić), Glavica (od 87. Benković). Trener: Marko Trojak.