Varteks tek remizirao u Virovitici, u utakmici u kojoj je dominirao i stvarao prigode

U 20. kolu Treće lige Sjever nogometaši Varteksa remizirali su u dramatičnoj utakmici.

Subota je odvela nogmetaše Varteksa ponovno u Viroviticu, kao i prije dva tjedna, a nakon prvih 45. minuta na stadionu Vegeška, činilo se da je Varteks u dobroj poziciji i da kontrolira igru.

Otvaranje utakmice bilo je prilično živo, unatoč pljusku i vjetrovitom vremenu, a najopasniji akter prvog poluvremena bio je Dejan Glavica, koji je zabilježio nekoliko izglednih pirlika.

Varteks je uglavnom imao više prigoda, a prvi gol pao je iz kontranapada. Romario Matova iznosi loptu, poslužuje Stojka na desnoj strani napada, koji otprve sjajno upošljava Glavicu, koji također otprve pogađa s desetak metara.

Do kraja poluvremena, vidjeli smo i vratnicu Stojka, nakon ubačaja s desnet strane, ali rezultat je ostao 0:1.

A u nastavku igre gledamo čak pet pogodaka, od čega čak četiri u periodu od 73. do 81. minute.

I u nastavak igre Varteks ulazi kao opasnija ekipa, a Glavica trese vratnicu u 49. minuti, a malo potom domaćeg vratara testira i Dolovski.

I kako to često biva, u jeku dominacije Varteksa, kazna na drugoj strani. Kontra napad domaćina, lopta ubačena na desetak metara, no vratar Banfić se okliznuo, a iskusni Sinjaković mirno zabija za 1:1.

Gledamo i dalje pokušaje Varteksa, pokušava Jura Kos u 55. minuti, potom u 59. minuti tuče Stojko, nakon njega i Romario Matova. Prigode su imali i Jakupak (60. minuta) te čak dvije Horaček (64. i 68.), da bi domaćin ponovno kaznio promašaje.

Domaćin je najviše prijetio upravo iz prekida, a iz jednog takvog Vučemilović-Jurić sa 7-8 metara matira nemoćnog Banfića za vodstvo 2:1, u 73. minuti.

Varteks se u par minuta vraća i okreće utakmicu, pomislili smo, u potpunosti u svoju korist.

Virovitičanin u redovima Varteksa, Rok Horaček, precizan je u svojoj trećoj šansi, na ubačaj Jakupaka, za 2:2, u 75. minuti. A samo minutu kasnije, nakon kornera u skoku je najviši Mihael Vlah, te pogađa za 2:3. Podsjetimo, isti igrač je presudio posljednji susret s dva pogotka.

Umjesto tri boda, koja bi mu u potpunosti zasluženo pripadala, Bumbari će kući s tek jednim bodom. Igrala se 81. minuta, kada je iz još jednog kornera domaćin pokušavao, obrana narančasto-plavih nakratko počistilla, ali nakon novog ubačaja Vučemilović-Jurić još jednom glavom pogađa za 3:3.

Tako i drugi vikend zaredom Varteks bilježi tek jedan bod, no i dalje se nalaze na trećem mjestu tablice. Bumbarima sada slijede dvije utakmice s dvije prvoplasirane ekipe, prvo će u sljedećem kolu ugostiti Radnik iz Križevaca, a nakon toga gostuju kod Poleta u Svetom Martinu na Muri.

Vrijedi spomenuti da su se ove ekipe susrele u ovom kolu, u Križevcima gdje je Radnik stigao do pobjede 3:2, u utakmici gdje je imao 3:0, a Polet je dva gola postigao tek u samoj završnici. Prednost Radnika sada je šest bodova, stoga će sljedeća dva kola biti od velike važnosti u utrci za naslov.

Virovitica – Varteks 3:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 Glavica (36), 1:1 Sinjaković (53), 2:1 Vučemilović-Jurić (73), 2:2 Horaček (75), 2:3 Vlah (76), 3:3 Vučemilović-Jurić (81).

Virovitica – Šimić, Krznarić (od 64. Marković), Čičak, Vučemilović-Jurić, Spudić, L. Špoljar, Salaj Obrovac (od 64. Rokinger), D. Špoljar (od 84. Horvat), Suvajac, Duvnjak, Sinjaković (od 84. Duk). Trener: Krešimir Crvenka.

Varteks – Banfić, Vlah, Kos, Lukačić, Stojko, Kukec, Matova, Mikičić (od 61. Horaček), Jakupak, Dolovski, Glavica. Trener: Nikola Goričanec.