Bumbari i treći puta poraženi od Poleta, slijede dvije domaće utakmice

Nogometaši Varteksa poraženi su u Svetom Martinu na Muri, a oba pogotka pala su na samom početku...

U sklopu 23. kola 3. NL Sjever, Polet iz Svetog Martina na Muri i u trećoj je međusobnoj utakmici stigao do pobjede protiv Varteksa. A Bumbari ponovno nisu zabili niti gol protiv lokalnog rivala.

Kao i u posljednjoj utakmici, Polet je i u ovoj slavio s 2:0, no ovaj puta Varteks je već na početku primio dva pogotka. I nije se prezentirao u tako dobrom svjetlu kao prije par tjedana na istoj lokaciji.

Oba gola pala su nakon prekida, strijelac prvog gola bio je Petar Horvat, već u 4. minuti, a na 2:0 povisio je Domen Štefanec, što je bio i konačni rezultat susreta.

- Opet su nas koštali prekidi, ovo nam je već sedmi gol iz prekida u posljednjih nekoliko utakmica, pokušavali smo to oktloniti, ali nije išlo. Morat ćemo još raditi u tom segmentu igre – istaknuo je trener Varteksa Nikola Goričanec.

Domaćin je bio bolji, izabranici Josipa Brezovca stvorili su još šansi u prvom poluvremenu, a na kraju zasluženo stižu do nova tri boda protiv Varteksa, i nadu da mogu dostići vodeći Radnik. Križevčani u ovom kolu nisu kiksali, pa je razlika i dalje četiri boda, no do kraja je još pet utakmica.

Polet Varteks druga 2023 8

Varteks je odigrao bolje drugo poluvreme, bilo je i nekoliko dobrih prigoda, a ponovno je najopasniji bio Dejan Glavica. Ističe se i detalj iz 58. minute kada su Bumbari zahtijevali kazneni udarac, nakon prekršaja nad Glavicom, što kao da je dodatno unervozilo i pomalo demoraliziralo igrače Varteksa.

- Stvarno smo ušli loše u utakmicu, s lošom energijom, ni približno kao zadnji puta. Čestitam dečkima na drugom poluvremenu, imali smo i par poluprilika i tu situaciju za kazneni udarac, no nismo dali gol – ističe trener Nikola Goričanec.

Polet Varteks druga 2023 4

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a s klupe je ušao Pukšec koji je unio dosta živosti, a predkraj utakmice i juniori Leon Anđelković i Dorian Kovačić, koji je ubilježio i svoj prvi seniorski nastup.

- Dečki su šansu zaslužili, a u planu je do kraja prvenstva da ima damo još više šanse, i njima i drugim mladim igračima iz naše škole, to nam je sada najveći prioritet – istaknuo je trener Goričanec, koji tvrdi da to ne znači da Varteks neće pokušati i do trećeg mjesta.

Ključne u tome će biti nadolazeće utakmice, od čega prvo dvije domaće, s Papuk Osječkim iz Orahovice te Dinamom iz Domašinca, koji je i najbliži pratitelj Varteksu, s dva boda zaostatka. A nakon toga slijedi i gostovanje u Murskom Središću.

- Sljedeće dvije utakmice će biti ključ u tome, moramo pokazati da smo pravi. Nadam se da ćemo u tome uspjeti – zaključuje trener Goričanec.

Polet – Varteks 2:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Horvat (4), 2:0 Štefanec (11)

Polet - Jambres, Šteganec, Mezga (od 90. Lajtman), Mihalinec, Barat, Horvat. Patafta (od 80. Žulić), Šarić (od 88. J. Žganec), S. Žganec, Perčić, Telebar. Trener: Josip Brezovec.

Varteks – Banfić, Stojko, Vlah, Lukačić, Jakupak, Kukec, Matova, Dolovski (od 89. Anđelković), Horaček (od 61. Pukšec), Premužić (od 77. Kovačić), Glavica. Trener: Nikola Goričanec.