Golovima Saše Stojka Varteks pobijedio Dinamo i povećao prednost na trećem mjestu!

U ključnoj utakmici sezone Varteks je na domaćem terenu pobijedio Dinamo Domašinec...

U sklopu 24. kola 3. NL Sjever Varteks je pobijedio Dinamo Domašinec, rezultatom 2:0 i povećao prednost na trećoj poziciji tablice, tri gola prije kraja. Oba gola pala su u drugom poluvremenu, u utakmici u kojoj je Varteks bio bolji svih 90 minuta.

Jedan dan pred utakmicu trener Nikola Goričanec, koji je bio trener nešto više od godine dana, zahvalio se klubu na suradnji, radi osobnih razloga tako da je momčad s klupe vodio njegov zamjenik Marko Trojak, što mu je već druga utakmica ove sezone.

Utakmica s Dinamom Domašinec bila je jedna od ključnih u sezoni, jer se radilo o susretu s ekipom koja je jedan od prvih pratitelja Varteksa na tablici, ali ni jedna ni druga ekipa nisu krenule kalkulantski.

U prvom poluvremenu se tako igrao vrlo otvoren nogomet, a od prvih minuta zaredalo je s prigodama. Prvu šansu na utakmici imali su gosti, ali Sabol ne prima loptu dobro u kaznenom prostoru. Potom Glavica glavom pokušava, ali vratar gostiju uspijeva obraniti. Najbolju prigodu Bumbari imaju u 14. minuti. Krenuli su u jednoj polukontri Varteksovci čak 3 na 1, Glavica upošljava Horačeka, ali ovaj puca izvan okvira gola.

Varteks je u utakmici krenuo bez ozlijeđenog Banfića, kojeg je na golu zamijenio mladi Kanižaj te bez kartoniranih Kosa i Dolovskog, ali svejedno je dominirao u prvom poluvremenu. Do kraja poluvremena bilježimo i odličan pokušaj Premužića (27. minuta), ali obrana Dinama zaustavlja.

I gosti su imali dobru prigodu preko Malenovića, u 40. minuti, ali rezultat se nije mijenjao, tako da je rezultat poluvremena bio 0:0.

U nastavku obje ekipe ulaze s istim sastavima, a u 57. minuti radost na tribinama Slobode.

Saša Stojko ulazi s desnog krila, prolazi igrača, dva, i 'poteže' ljevicom te pogađa u sam kut gola, u stilu Arjena Robbena, neobranjivo. Sjajan gol odličnog Stojka, kojem je ovo bio treći gol ovog proljeća, a malo poslije postigao je i četvrti.

I dalje utakmica nije bila riješena, gosti su se nakon gola otvorili, ali Varteks se vrlo uspješno branio.

Na samom kraju utakmice stiže još jedan gol, a ponovno je strijelac bio Saša Stojko. Ponovno se radilo o kontri, ubacio je Glavica, a Stojko drugim golom donosi pobjedu Bumbarima.

- Ne znam što reći, nakon odlaska trenera, koji je davao sve od sebe, ali podržala nas je uprava, istrčali smo kao ekipa, osigurali tri boda. Ova utkamica je bila jedna od ključnih, možda i utakmica sezone, iako nije još gotovo, ali blizu smo trećeg mjesta, koje smo i zaslužili, jer smo kao ekipa odlični – Saša Stojko.

Ovom pobjedom Varteks se sada učvrstio na trećem mjestu tablice, sa sedam bodova prendnosti pred Rudarom, i osam pred današnjim suparnikom Dinamom.

- Moram pohvaliti ekipu koja je reagirala izuzetno dobro nakon trenerske promjene, imali su fokus i koncentraciju na utakmicu. Moram istaknuti da mi je trener Goričanec pomogao u pripremi utakmice, na čemu sam zahvalan. Bio je dogovor u utakmici da zatvorimo njihove prolaske po sredini, izlazili puno u kontre. Možda nam je nedostajalo i koncentracije da rezultat bude i veći. Prezadovoljan sam, treće mjesto je blizu, imamo tri utakmice do kraja, idemo pobijediti u svakoj utakmici, ne razmišljajući o plasmanu – kazao je Marko Trojak, v.d. trener seniora Varteksa.

Velika pobjeda Varteksa, za veliko slavlje 'Bumbara'. Tri boda za treće mjesto, sedam i osam prednosti.

Varteks – Dinamo Domašinec 2:0 (0:0).

Varteks – Kanižaj, Lukačić, Vlah, Matova, Stojko, Mikičić, Kukec, Jakupak, Horaček (od 80. Benković), Glavica (od 88. Vajagić), Premužić (od 73. Kovačić). Trener: Marko Trojak.

Dinamo Domašinec – Prekupec, Sabol, Petak, Drk, F. Novak (od 82. Marodi), Vugrinec, Rališ, Bacinger, Malenović, D. Novak, Krznar. Trener: Dalibor Gorupić.