Seniori Varteksa gostovali kod juniora Maribora i remizirali sa slovenskim prvacima

Seniori Varteks odradili su u srijedu utakmicu protiv juniora Maribora, prvaka Slovenije, te odigrali 1:1, a to je tek početak suradnje Varteksa i Maribora.

Bila je to bila jedna vrlo dinamična utakmica, gdje su domaćini od prve minute nametnuli jak ritam. U utakmici je bila odlična razina trke, uz puno kreiranih šansi, ali i odličnih obrana na obje strane. Iako se radilo o prijateljskom susretu, naboja nije nedostajalo.

Utakmica je završila rezultatom 1:1, gdje je Varteks poveo preko Dolovskog u 25. minuti, ali su mlade Viole poravnale početkom nastavka.

- Velika pohvala za sve naše igrače, predstavili smo naš klub i Školu nogometa u lijepom svijetlu. Krenuli smo s jednim kadetom i trojicom juniora u prih 11, protiv protivnika koji će igrati juniorsku Ligu prvaka, i izvanredno im parirali u tehničko-taktičkom, i trkačkom segmentu – istaknuo je Marko Trojak, v.d. trener seniora Varteksa i voditelj Škole nogometa.

Bumbari su za svoju igru dobili i podosta komplimenata od strane domaće struke, a NK Varteks ima u planu i produbljivanje suradnje sa ovim slavnim slovenskim klubom.

Početnih 11 Varteksa, u utakmici: Vaupotić, Vlah, Lukačić, Anđelković, Stojko, Sirovec, Kukec, Dolovski, Matova, Premužić, Horaček, dok su s klupe ušli još: Kanižaj, Pukšec, Blaguški, Vajagić, Benković, Starčević.