REZIME SEZONE 2022/23 Jakupak, Vlah, Stojko i Kukec s najvećom minutažom, Šoštarić i Glavica prvi strijelci

Ligašku su sezonu Bumbari završili trijumfalno, s pet pobjeda u nizu, ali početak sezone je bio prilično 'grbav'. Krenulo se u sezonu s dva poraza, ali su se pribrali, čak neko vrijeme i bili na samom vrhu tablice, ali Radnik, koji će od iduće sezone igrati 2. NL, i Polet su bili prejaki. NK Varteks je završio na trećem mjestu, s uvjerljivom prednošću pred prvim pratiteljima.

Nakon lanjskog velikog trijumfa u Jalžabetu, i osvajanja Županijskog kupa, u nevjerojatnom ambijentu, a ždrijeb nacionalog kupa donio je 'prolazno' Nedelišće, no nakon produžetaka, nije se dogodio veliki okršaj s prvoligašem.

I novo izdanje Županijskog kupa nije donijelo previše sreće, već u osmini finala, ogled s Bednjom, od koje su Bumbari poraženi, rezultatom 2:1.

Niže u tekstu smo izvadili i kompetnu statistiku po broju minuta. U ligaškim minutama prednjaći Mihael Vlah, s 2319 minuta, a odmah do njega je Dorian Jakupak, s 2295 minuta. Jakupak je ujedno i rekorder po ukupnoj minutaži, kada se zbroji kup i županijski kup, s 2640 minuta, u 30 utakmica.

Saša Stojko je skupio ukupno 2564 minute, a 'poker' asova, koji je odskočio minutažom zaokružuje kapetan Fran Kukec s 2428 minuta.

Što se tiče strijelaca, po pola sezone su podijelili Tihomir Šoštarić s osam ligaških golova, i Dejan Glavica sa sedam golova.

Složili smo i analizu igrača po linijama, pa pročitajte.

Varteks Radnik 16

Vratari

Jurica Valentić – prva 'jedinica' na jesen, kada je preselio u Austriju, ali ostao kao trener u klubu. Ne pamtimo niti jednu njegovu grešku, što je za vratare uvijek prvi filter. Ugradio cijelog sebe u svaku minutu na terenu, a njegov doprinos u trenerskom segmentu je nemjerljiv.

Jura Banfić – stigao na proljeće kao prva 'jedinica', iskusan, vrijedan radnik, vrhunski karakter. Šokatna ozljeda glave nas je sve 'zaledila', ali oporavio se i na jesen ponosno staje među vratnice.

David Kanižaj – dobio šansu na najgori mogući način. Nakon šokantke ozljede Banfića, ali nije se uplašio, već odradio odličan posao u tri utakmice. Veliki talent.

Goran Vaupotić – još mlađi vratar, također veliki talent, radi ozljede Banfića i on dobio prigodu, a uz njega i Kanižaja, Varteks ne mora brinuti za vratarsku budućnost.

Varteks Radnik 43

Obrana

Mihael Vlah – stup obrane. Najviše ligaških minuta. Iako mu je tek 24 godine, jedan od najiskusnijih i najpouzdanijih u redovima Bumbara. Istaknuo se i kao strijelac, a veselimo se vidjeti kako će nadograditi igru i idućoj sezoni.

Noa Lukačić – nastavio napredovati, i samo nebo je granica za 'najvrijednijeg' igrača u redovima Varteksa. A nema još ni 17 godina!

Jura Kos – sa Vlahom činio neprelazan bedem u obrani Varteksa, koja je ove sezone odradila vrhunsku sezonu. Šteta za ozljedu na kraju sezone, ali trebao bi biti spreman za

Borna Radić – odradio jesen kapetanski, dao sve od sebe, da bi se nakon 11 godina u Varteksu umorio. Želimo mu puno šarana i očekujemo ga aktivno uključenog u rad kluba iduće sezone! ;-)

Leon Anđelković – četiri solidne utakmice, očekujemo puno veću minutažu u narednoj sezoni.

Vezni igrači

Saša Stojko – Varteksov Ribery. Kako je sezona odmicala kraju, igrao sve bolje. Umnogome zaslužan za sjajan završetak sezone. Sva četiri gola postigao u proljetnom dijelu! Pamti se posebno utakmica protiv Domašinca, gdje je riješio pitanje trećeg mjesta, s dva sjajna gola. A tek će napuniti 20!

Dorian Jakupak – Lijeva strana je bila njegova, prvi asistent Varteksa ove sezone. Sjajan centaršut, velika upornost, neprelazan u obrani i nezaustavljiv u napadu, i uspješan na fakultetu, što je također odlična stvar. Rekorder po broju minuta.

Fran Kukec – Kapetan. Stijena. Nema dalje i bolje od toga. I ove sezone najčvršća karika Bumbara, (i) ove sezone možda prvo ime kluba. Od jeseni kreće i u trenerske vode, radi čega smo posebno sretni.

Dorian Mikičić – Virovitičani su uvijek bili ko 'doma' u Varaždinu, tako i naš Dorian, koji uz nogomet, i uspješno studira. Vrijedni veznjak kojeg pamtimo i po nekoliko sjajnih golova, i po velikom trudu i srcu koje ostavlja na terenu.

Dino Kovačec – vjerojatno jedan od najkvalitetnijih igrača koji su ikad igrali u našem klubu, ali radi ponuda, bilo je jasno da će biti kratko. Nakon odlične jeseni, nastavio karijeru u Trećoj austrijskoj ligi.

Ivan Dolovski – Varteksova 'desetka', s razlogom je dobio taj broj, i opravdao sva očekivanja. Unatoč drugim ponudama, vratio se u rodni grada ovog proljeća i sve oduševio svojom tehnikom, znanjem i igrama. Nadamo se da će još dugo biti Bumbar, jer igra Varteksa bez njega bi bila neprepoznatljiva.

Romario Matova – kakva igračina. Igrao je zadnjeg veznog, stopera, bočnog, sve što je trebao, i u svakoj ulozi oduševio navijače. Bumbari su u njemu dobili vrhunsko pojačanje, a naš 'Marek', koji je srakarski zet, se već dobro udomaćio kod nas. Želimo i njemu još puno godina u 'svetom' dresu.

Luka Vajagić – vratio se nakon teške ozljede, i na jesen će sigurno imati više šanse da pokaže što zna.

Patrik Pukšec – uglavnom ulazio, pokazao da može odraditi više pozicija.

Dorian Kovačić – veliki talent, čekamo jesen

Varteks Podravina 2023 druga 98

Napadači

Tihomir Šoštarić – prvi topnik Varteksa u povijesti, već sad je legenda kluba, što je potvrdio s osam jesenskih golova. Preselio radi bolje ponude, a u naš klub se može vratiti i treći puta. I njega i 'zagorskog kuma' Kovačeca čekamo širokih ruku.

Dejan Glavica – veliko pojačanje, i on povratnik u redove Bubmara, a takve najviše volimo. Sedam proljetnih golova, sve iz igre, i to u 13 utakimca. Volimo 'Glavu', koji uvijek ide do kraja. S njim u igri, nema straha za golove, asistencije, prodore, a i nema straha da će uvijek ići više od 100%, što je sjajan primjer svima u ekipi.

Rok Horaček – Virovitičan broj 2 u redovima Bumbara, pola igrao od prve, pola ulazio s klupe, gdje je bio vrijedan džoker struci Varteksa. Ugradio i četiri gola u sezonu.

Dino Premužić – imao što naučiti od Šoštarića i Glavice, veselimo se i većoj 'kvoti' golova u sezoni 23/24.

Karlo Benković – naše 'hrabro srce' uvijek kada je na terenu. Pamtimo sjajan gol i veliko slavlje za remi protiv Koprivnice.

Roko Ivančić – odradio par utakmica, solidan i ispravan.

Viktor Starčević – kadet kojem se radujemo na jesen!

Stručni stožer

Nikola Goričanec - prvi trener ekipe do četiri kola prije kraja, nakon čega podnosi neopozivu ostavku. Ima najveće zasluge za osvajanje trećeg mjesta, mnogo igrača je napredovalo u ovoj sezoni. Stigao lani prije finala Županijskog kupa, osvojio kup, zadržao se tek nešto više od godine dana, a pamtit će ga se najviše upravo po tom kupu, i prvoj 'kanti'.

Marko Trojak - naslijedio Goričanca na klupi, a bio mu je i pomoćnik cijelu sezonu. Inače ima vrlo važnu ulogu, radi kao voditelj škole nogometa, i bio je pomoćnik Goričancu. Na seniorskoj klupi ima 100 postotni učinak na klupi, pet utakmica – pet pobjeda. Ipak, neće nastaviti kao trener, plan je nastaviti u Omladinskoj školi, a i nema licencu za vođenje prve ekipe.

Spomenimo svakako i Juricu Valentića, koji je trenirao vratare, a tu je i Mia Milak, koja je radila kao fizioterapeutkinja.