ODLIČNA UTAKMICA Varteks se vratio nakon 2:0 i osvojio bod na vrućem gostovanju

U drugom kolu 3. NL Sjever, nogometaši Varteksa gostovali su u Pitomači, gdje su kod neugodnog i čvrstog domaćina osvojili jedan bod, u derbiju 2. kola.

Domaćin je novak u ligi, nakon odličnih igara u protekloj sezoni, a prva domaća utakmica, nakon njihove pobjede u Kotoribi, u prvom kolu, dovukla je oko 500 gledatalja na igralište sa uređenim stadiončićem. Mjesto je to koje domaćin naziva 'Gmanje', i godinama je mjesto okupljanja ljudi iz pitomnačkog kraja, i koje je čak i Drago Britvić opjevao u pjesmi Vatrogasna zabava.

Bilo je i podosta White Stonesa, navijača Varteksa, a vladali su uistinu pakleni uvjeti. Stručni stožer Bumbara doživio je i ovaj tjedan neugodno iznenađenje, jer je radi bolesti u posljednji tren otpao Romario Matova, pa je prigodu dobio uvijek pouzdani Dorian Mikićić.

U paklenim uvjetima, susret su bolje otvorili domaćini, i već u 18. minuti vodili su 2:0, golovima Kožarića i Matančića. Domaćin se postavio očekivano čvrsto, a Bumbari na početku nisu dobro reagirali na takvu igru.

Ipak, malo po malo dolazili su do 'zraka', i uspjeli nekako doći do svoje prepoznatljive igre. Predkraj poluvremena Glavica pogađa za 2:1, a Varteks je do poluvremena imao i gredu.

U nastavku gledamo bolji Varteks na početku, a vrlo brzo i veliko nezadovoljstvo radi nedosuđenog kaznenog udarca, nakon prekršaja nad Kanceljakom. Činilo se kao čista i jednostavna odluka, ali sudac očito nije vidio situaciju takvom.

370288929 1432416020950731 6322698245573691720 n

Ipak, nedugo potom i poravnanje rezultata, prošli su Varteksovci kroz sredinu, a na kraju Glavica upošljava Kukeca, koji pogađa ispod vratara za 2:2.

370284295 164578416667388 3758266776963934875 n

Do kraja utakmice, unatoč strahovito teškom vremenu, gledamo napade s obje strane, i podosta prigoda, no niti jedni niti drugi nisu postigli pogodak za tri boda. Na kraju zasluženi pljesak za sve aktere utakmice.

- Ovo su zapravo neregularni uvjeti za igrati, po ovakvoj temperaturi. Čestitam i jednoj i drugoj momčadi. Imam osjećaj da se radi ovakvih utakmica dolazi na nogometne arene. Ovo je baš bilo za gušt publici, a nama trenerima dobro stresno. Moglo se okrenuti i nama u korist, a moglo se i njima – istaknuo je Zoran Vukelić, trener Varteksa.

Dojmovi su bili identični i na drugoj strani. Pitomača i Varteks nisu razočarali, ostavili su i jedni i drugi sve što su mogli na terenu i potvrdili visoke ambicije.

- Prekrasna utakmica, čestitke Varteksu, koji je odlična ekipa, a danas smo vidjeli da ih s razlogom svi hvale. Imali smo 2:0, ali to je i treća liga, to je iskustvo, i poletna mlada ekipa Varteksa protiv nas. Mislim da smo prikazali i jedni i drugi dobar, odličan nogomet, a vjerujem da ćemo se i mi i Varteks, s Poletom boriti za sam vrh – istaknuo je Ivan Presečan, trener Pitomače.

Nakon ove utakmice, obje ekipe su trenutno neporažene, s 4 boda se nalaze na diobi trećeg mjesta iza zasad stopostotnih Poleta i Rudara. U sljedećem kolu Bumbari će na Slobodi ugostiti Koprivnicu.

Pitomača – Varteks 2:2 (2:1)

3. NL Sjever, 2. kolo. Igralište u Pitomači. Gledatelja: 500. Suci: Dežđek (Kotoriba), Paman (Nedelišće), Selenić (Slatina).

Strijelci: 1:0 Kožarić (7), 2:0 Matančić (18), 2:1 Glavica (40), 2:2 Kukec (55)

Pitomača – Zdelar, Kajzogaj (od 64. Paradinović), Pavličević, Hajdarović, Šantek, Kosanović (od 46. Babić), Jakupec (od 46. Tominac), Matančić, Kvrgnjaš (od 46. Plavšić), Begović, Kožarić. Trener: Ivan Presečan.

Varteks – Mrmić, Anđelković, Kos, Lukačić, Stojko, Mikičić (od 68. Rumbak), Kukec (od 83. Pukšec), Dolovski (od 78. Vlah), Jakupak, Glavica, Kanceljak. Trener: Zoran Vukelić.