Golovima Glavice i Kanceljaka, Bumbari stigli do uvjerljive pobjede protiv Koprivnice

U 3. kolu 3. NL Sjever nogometaši Varteksa stigli su do druge ovosezonske pobjede, pobijedivši Koprivnicu s čak 4:0.

Drugu domaću utakmicu u sezoni 2023/24, protiv Koprivnice, Varteks je dočekao kao 'papirnati' favorit, ali uoči utakmice imali su podosta problema sa sastavom. Trenerski tandem Vukelić-Trojak morao je složiti ekipu bez standardnog Leona Anđelkovića, koji još upada i u kvotu mlađih igrača. A što je najgore nisu mogli računati niti na Vlaha i Rumbaka. Od prve minute je tako u napadu uz Glavicu, krenuo mladi Roko Ivančić, a Kanceljak silom prilika preselio na klupu.

Protivnik je bio Koprivnica, samo naizgled 'fenjeraš', jer, radi se o vrlo opasnoj i iskusnoj ekipi, koja je i na proljeće bila nadomak sva tri boda na Slobodi, pa je pogotokom u 93. minuti Benković donio bodove. Na klupi Bumbara tako i neka nova imena, primjerice junior Fijačko i Milašinović, mladić koji je iz Zagreba stigao u Varaždin na studij. Obojica su na kraju, danas i debitirala u službenim utakmicama.

Dobra stvar za struku Bumbara jest povratak jednog od najdinamičnijih igrača, Romarija Matove, koji je propustio gostovanje u Pitomači radi bolesti.

Unatoč problemima, Varteks je krenuo dominacijom, gdje su već na početku imali par lijepih akcija, koji nisu rezultirali gol prigodama (Romario, Kukec). Gosti imaju izglednu prigodu u 11. minuti, a potom i domaćini prijete, preko Jakupaka, u 16. minuti.

Kako je poluvrijeme odmicalo kraju, domaći nogometaši sve više stežu obruč oko gola gostiju, strpljivo tražeći pukotine u čvrstoj obrani gostiju.

Dominacija Bumbara rezultirala je i pogotkom u 44. minuti. Jakupak je s lijeve strane gurnuo prizemnenu loptu za Glavicu na 16 metara, koji pokušava gurnuti pokraj stopera i vratara, ali od vratara se lopta opet odbija prema Glavici, koji iz drugog pokušaja matira vratara gostiju Ramaja.

373281794 1318662119010623 5550631473286199925 n

U nastavak Bumbari kreću s očekivanom izmjenom Ivančić-Kanceljak, a bude se gosti te pokušavaju nešto hrabrije krenuti prema golu Bumbara. Odličnu prigodu imali su u 55. minuti, kada Vuić odlično puca, ali Ante Mrmić brani. Otvaranje gostiju omogućilo je puno više prostora za hitre Bumbare, koji u svega dvije minute razmaka rješavaju pitanje pobjednika utakmice.

Zagorski napadač Matija Kanceljak je konačno stigao do prvih pogodaka u službenim utakmicama, te golovima za 2:0 i 3:0 donio veliko slavlje na tribinama.

Prvi gol pao je iz kontranapada kada Bumbari oduzimaju loptu gostima, onda dolazi do Glavice koji poslužuje Kanceljaka, a ovaj zaobilazi braniča te zabija pored nemoćnog vratara gostiju za 2:0 u 63. minuti. Slična situacija i par minuta kasnije, tek što su gosti krenuli s centra, ponovno agresivni Bumbari uzimaju loptu gostima a Kanceljak je neumoljiv u novom protunapadu za 3:0 u 65..

372736520 805673904629763 8677940366010815419 n

I za kraj, morao se i Glavica upisati još jednom u listu strijelaca. Asistent je bio Patrik Pukšec, koji ubacuje s desne strance, a Glavica iz voleja s 15 metara prizemno matira nemoćnog vratara gostiju za 4:0 u 85. minuti.

Igra gostiju tu se već potpuno raspala, postojala je samo jedna ekipa na terenu.

- Čestitam ekipi Varteksa na pobjedi, potpuno zasluženo su danas stigli do pobjede i bodova. Nama preostaje bodove tražiti u nekim drugim utakmicama, a do onda moramo naporno raditi - istaknuo je trener Koprivnice, Bojan Tucaković.

U idućem kolu Varteks gostuje kod Dinama u Domašincu, a potom u derbiju prvog dijela prvenstva, 16.09. na Slobodi dočekuje Polet iz Svetog Martina na Muri.

- Čestitam cijeloj mojoj ekipi, svim dečkima od prvog do zadnjeg na odlično odrađenoj utakmici. Mislim da smo bili poptuno dominantni svih 90 minuta, nametnuli se posjedom, stvarali puno šansi. Možda to nije tako izgledalo u prvom poluvremenu, oni su se branili s pet igrača, ali čim smo dali gol, onda se sve otvorilo. I posebno mi je drago da smo na kraju utakmice dali šansu i nekim našim mladim igračima iz Omladinske škole. Već za par dana imamo Županijski kup, nema previše vremena za slavlje - kazao je Marko Trojak, pomoćni trener Varteksa.

A prva sljedeća utakmica je već u srijedu, gdje Bumbari u kupu gostuju kod Trnja, u Trnovcu Bartolovečkom.

Varteks – Koprivnica 4:0 (1:0)

Varaždin, stadion Slobode. Gledatelja: 150. Suci: Kristić (Ćeralije), Penava (Cabuna), Majstorović (Virovitica).

Strijelci: 1:0 Glavica (44), 2:0 Kanceljak (63), 3:0 Kanceljak (66), 4:0 Glavica (85).

Varteks – Mrmić – Kos, Lukačić, Matova (od 76. Pukšec), Stojko (od 85. Milašinović), Mikičić, Kukec, Dolovski, Jakupak, Ivančić (od 46. Kanceljak) Glavica (od 85. Fijačko). Trener: Zoran Vukelić.

Koprivnica – Ramaj, Ganžulić, Petika (od 46. Lisjak), Žuljević (od 46. Vuić), Hajdinjak, Šokec (od 54. I. Delić), Međurečan (od 67. Anić), M. Delić, Arap, Radošević (od 46. Radotović), Brcković. Trener: Bojan Tucaković.