ŽUPANIJSKI KUP Varteks uvjerljivo protiv Trnja, s 'desetkom' do četvrtfinala

Varteks je u srijedu gostovao u Trnovcu Bartolovečkom, u osmini finala Županijskog kupa te uvjerljivo svladao domaće Trnje, u utakmici gdje je sve bilo riješeno već nakon pola sata igre.

Kao što su u redovima Varteksa i najavili, nije bilo nikakvog opuštanja uoči kup ogleda u Trnovcu, a u odnosu na vikend, uz samo dvije promjene u sastavu. U prvih 11 su zaigrali Rumbak i Vlah, umjesto Glavice i Lukačića.

Nakon početnog ispitivanja snaga, domaćin se otvara i prelazi na polovicu Varteksa sa većim brojem igrača. Varteks to koristi i oduzima loptu, te nakon dobro odigrane polukontre Stojko probija bok te ulazi u šesnaesterac i prizemnom loptom upošljava Kanceljaka koji smireno, s desetak metara, zabija za vodstvo 1:0.

Samo pet minuta kasnije Bumbari vode i 2:0. Aktivni Kanceljak probija lijevu stranu te prolazi nekoliko domaćih igrača, gura prizemnu loptu za Mikičića, koji s 20-ak metar ubojito lijevom nogom gađa suprotne rašlje nemoćnog vratara.

Bio je to praktički znak da je utakmica pred svojim rješenjem, a sve je i formalno riješeno u drugih 15 minuta, jer je već do 29. minute 4:0 za Varteks.

Domaćin se nakon zaostatka od dva gola otvorio, ali ponovno nezaustavljivi Kanceljak slalomom prolazi nekoliko igrača Trnja ta vraća asistenciju Stojku, koji iz blizine pogađa za 0:3. Samo dvije minute kasnije Varteksov 'Kančeljskis' ponovno radi rašomon u kaznenom prostoru domaćina te petom upošljava Rumbaka, koji loptu posprema za 0:4.

Domaćin je zaprijetio u 33. minuti, opasnim udarcem iz velike daljine, ali Mrmić uspijeva obraniti.

Do kraja poluvremena još dva gola u mreži Trnja, za 'pola tuceta'. U 39. minuti Stojko probija desnu stranu, vraća na 16erac Mikičiću, koji još jednom skida paučinu s, ovaj put, lijevih rašlji domaćina.

U 41. minuti, odlični Mikčić pokazuje i umijeće asistiranja, dubinskom loptom sa sredine terena pronalazi Dolovskog koji ostaje sam na petnaestak metara od gola te rutinirano matira vratara domaćina.

I neposredno pred sudački zvižduk, sedmi gol u mreži domaćina. Osovina Rumbak-Dolovski duplim pasom izbacuje cijelu ogranu domaćina iz igre, Rubak na kraju upošljava Dolovskog na 10 metara, koji ponovno mirno matira vratara za rezultat poluvremena – 0:7.

U nastavku trenerski tandem Vukelić-Trojak, ubacuje svih pet zamjena od 46. minute. I već na početku nastavka, i osmi gol u mreži domaćina. Korner izvodi Stojko, a Vlah utrčava na prvu stativu i nogom volejom posprema loptu u mrežu.

Nakon čak osmog gola, igra se ipak malo umirila, a tek pred sam kraj utakmice, Varteks dovršava svoju pobjedu, s nova dva gola. Za 9:0 je akciju pokrenuo Pukšec, čiji udarac rezultira obranom domaćih, no lopta se sretno odbija do Glavice za 9:0.

I za deseti gol je glavni 'krivac' Patrik Pukšec, koji novim driblingom niže domaće igrače, plasira prizemnu loptu u peterac domaćih, koji nespretno reagiraju te se lopta od Borovca odbija u gol.

U čevrtfinalu Županijskog kupa Varteks će igrati protiv ludbreške Podravine, koja je očekivano svladala Razvitak iz Čičkovine, a utakmica će se igrati 4.10. Varteks će biti domaćin u tom susretu.

Trnje – Varteks 0:10 (0:7)

Županijski kup (1/8 finala). Trnovec Bartolovečki. Gledatelja: 200. Suci: Filip Hirš, Bruno Premužaj, Nikola Pintarić (svi Varaždin).

Strijelci: 0:1 Kanceljak (9), 0:2 Mikićić (14), 0:3 Stojko (28), 0:4 Rumbak (29), 0:5 Mikićić (39), 0:6 Dolovski (41), 0:7 Dolovski (45), 0:8 Vlah (49), 0:9 Glavica (87), 0:10 Borovec (90-ag).

Trnje – Novak, Toljan, G. Herceg, A. Skupnjak, Borović (od 55. Borovec), Vidaček (od 63. M. Skupnjak), Božić, Golubić (od 61. Kostić), Habrun, Špiranec, Tuđan. Trener: Igor Skupnjak.

Varteks – Mrmić, Vlah, Kos (od 46. Lukačić), Matova, Stojko, Mikičić (od 46. Pukšec), Kukec (od 46. Milašinović), Dolovski (od 46. Glavica), Jakupak, Rumbak, Kanceljak (od 46. Ivančić). Trener: Zoran Vukelić.