DINAMO SLAVIO Prvi poraz Bumbara u sezoni, promašili dva 'penala' kod 1:0

Nogometaši Varteksa u sklopu 4. kola 3. NL Sjever doživjetli su prvi poraz u sezoni. Poraženi su u Domašincu, s visokih 4:1, u utakmici u kojoj je sve što je moglo pošlo po zlu.

Odlične igre Varteksa u ovoj sezoni, i visoke klupske ambicije uspjele su dovući u Domašinec čak i autobus navijača. Već dugo na gostovanju Bumbari nisu imali takvu podršku, a na terenu se Varteks ponovno postavio kao ekipa koji ima posjed, u skladu s ulogom favorita.

Dinamo D Varteks 13

Varteks je u Domašinec otputovao osokoljen i visokom pobjedom u kupu, ali pokazalo se da je Dinamo Domašinec puno tvrđi orah. Domaćin prvi dolazi u vodstvo, kada Luka Bacinger pogađa za 1:0, u 9. minuti, za slavlje domaćih navijača na 'Kotovom vezu'.

Ipak, vrlo brzo Varteks ima prigodu za povratak u utakmicu, jer je dosuđen kazneni udarac. Dosad 'savršeni' Dolovski ovaj put ne uspijeva realizirati najveću moguću prigodu. S bijele točke puca u prizemno u desnu stranu domaćeg gola, no nedovoljnom silinom da savlada domaćeg vratara Ivana Prekupca, koji lako brani njegov udarac.

Gosti i dalje pritišču, imaju dominaciju, a Dinamo se čvrsto brani, prijeteći iz kontranapada. I onda i još jedan kazneni udarac, a ovog puta Matija Kanceljak uzima loptu, no ishod je isti. I njegov udarac je loš, preblag i nedovoljno precizan pa Prekupec ponovno brani, na očaj velikog broja White Stonesa na tribinama.

I još gora vijest stiže predkraj poluvremena, Dominik Novak podiže za 2:0. U nastavku gledamo istu sliku, a stručni stožer poseže za zamjenama, pa s klupe ulaze Matova i Mikičić, ali umjesto smanjenja – povećanje vodstva.

Bumbari i dalje imaju posjed, stvaraju šanse, ali gol pada u njihovu mrežu, na 3:0 povisuje Filip Petak, u 58. minuti.

Malo veselja za White Stonese, donosi Matija Kanceljak, golom za 3:1 u 61. minuti, i nadu u čudesan preokret, ali vrata je zatvorio Stjepan Krznar, golom za konačnih 4:1, i slavlje domaćina na Kokotovom vezu.

Dinamo D Varteks 20

- Borili smo se, igrali čvrsto, išli smo na kontre, i to nam je donijelo pobjedu. Imali smo i malo sreće, ali naše srce nam je to donijelo. Što se tiče penala, nije bilo posebne pripreme, kao i svaki puta – istaknuo je vratar Dinama, Ivan Prekupec, junak velike pobjede.

Upravo promašeni kazneni udarci vjerojatno su bili i presudni da je Varteks poražen. Značili bi vjerojatno povratak u utakmicu i totalni preokret, ali na kraju su domaći povećali vodstvo.

- Čestitam protivničkoj momčadi i njihovom stručnom stožeru. Ja i trener preuzimamo potpunu odgovornost za ovo što se dogodilo. Moramo dobro vidjeti u pripremi utakmice, gdje smo pogriješili, što moramo popraviti za sljedeću – kazao je Marko Trojak, pomoćni trener, nakon utakmice.

Bila je to utakmica u kojoj je sve što je moglo, pošlo po zlu. MVP igrač utakmice danas su bili navijači.

- Hvala navijačima na ovome danas, bilo ih je prekrasno gledati, bili su na visokom nivou, a i mi kao ekipa smo trebali biti na takvom nivou. I već danas počinjemo s pripremama za iduću utakmicu, kada namdolazi Polet. Pozivam iz da dođu u još većem broju, trebat ćemo njihovu podršku – kazao je Trojak.

A u sljedećem kolu veliki derbi, dolazi Polet, koji je s čak 10 nula pobijedio Graničar Kotoribu, i ima velikih 12 bodova, uz stopostotan učinak. Momčad Josipa Brezovca u sezoni dosad nije primila ni pogodak. Utakmica se igra u subotu, 16. rujna, na stadionu Slobode, s početkom u 16:30 sati, idealna prigoda za popravak dojma iz Domašinca.

Dinamo Domašinec – Varteks 4:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Bacinger (9), 2:0 Novak (38), 3:0 Petak (58), 3:1 Kanceljak (61), 4:1 Krznar (80)

Dinamo Domašinec: Prekupec, Žulić, Novak (od 55. Krznar), Sabol, Hlišć, K. Malenović (od 89. Vugrinec), Petak, Rališ (od 89. Kovač), Mezga (od 69. N. Malenović), Bacinger (od 89. Jakšić), Šimunić. Trener: Dalibor Gorupić.

Varteks: Mrmić, Vlah, Kos, Lukačić (od 46. Mikičić), Stojko, Kukec, Dolovski, Jakupak, Ivančić (od 46. Matova), Glavica (od 62. Rumbak), Kanceljak. Trener: Zoran Vukelić.