REMI Međimurje i Varteks odigrali bez golova u Čakovcu

Nogometaši Varteksa gostovali su u Čakovcu, kod Međimurja, a utakmica je ne kraju zaršila najnepopularnijim rezultatom.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, a prvu prigodu, ujedno i najbolju u prvom poluvremenu, imao je Lacić-Klarić, kada njegov udarac glavom Mrmić odlično brani.

Ključna bitka vodila se na sredini terena, gdje je Varteksu nedostajao Romario Matova, što se osjetilo u prvom poluvremenu u duel igri Bumbara.

Odličnu šansu Varteks je imao u 36. minuti, kada prolazi Anđelković po desnoj strani, ulazi u 16, upošljava Kanceljaka, ali obrana Međimurja čisti.

Poluvrijeme je završilo rezultatom 0:0, s obzirom na viđeno, i najrealniji rezultat. Međimurje se prezentiralo u vrlo dobrom izdanju, i uspješno pariralo Varteksu, koji je teško gradio napade.

U nastavak ulaze Dolovski i Havojić, umjesto Mikičića i Anđelkovića, što je značilo ofenzivniju orijentaciju Bumbara u nastavku.

Ipak, prvu šansu ponovno ima Lacić-Klarić, nakon kornera, ponovno glavom, ali Mrmić i ovo uspješno brani.

U 60. minuti, nažalost ozljeda Havojića, koji je tek ušao u igru, stoga je šansu dobio Rumbak. Varteks je u tom periodu zaigrao odlučnije i bolje, ali i ostavljao više prostora za domaćina.

Domaći su sjajnu prigodu imali u 73. minuti, kada Matheus izlazi sam pred Mrmića, ali vratar Bumbara i ovo brani.

Samo minutu kasnije, odlična kombinacija napadača Varteksa, u 16-ercu, Glavica pronalazi Kanceljaka, koji pogađa stativu. Ovo je ujedno bila i najbolja prigoda varaždinskih nogometaša na ovoj utakmici.

Pokušavao je Varteks do kraja utakmice stići i do pobjedonosnog gola, ali nije išlo. Vrlo nezadovoljni navijači Varteksa bili su i sa suđenjem utakmice. Smatrali su da su domaći imali prednost, što je dodatno nerviralo Bubmare.

Utakmica je završila rezultatom 0:0, a čini se da su bodom zadovoljniji domaćini.

- Mislim da su danas moji mladići odigrali puno bolje nego u prvoj utakmici, čime sam posebno zadovoljan, posebno protiv jedne od najbolih ekipa lige, što Varteks jest. Mislim da je utakmica bila odlična, u skladu s renomeom Međimruja i Varteksa. Draže mi je da igramo dobro, pa da završi utakmica neriješno, nego da pobijedimo uz lošu igru - istaknuo je Vjeran Simunić, trener Međimurja.

Nakon utakmice White Stonesi su pošetno zvižducima počastili sudačku trojku, a igrači Varteksa bili su prilično potišteni.

- Mislim da smo bili bolja ekipa, da smo dominirali. Bila je čvrsta utakmica, ali imali smo svoje šanse, no jednostavno uz takvo suđenje nije išlo. Moramo nastaviti, diguti glave, idući tjedan nam dolazi Pitomača - istaknuo je Mihael Vlah, branič Varteksa.

Varteks će u sljedećem kolu, u subotu, 28.10. na Slobodi ugostiti momčad Pitomače, drugoplasiranu ekipu na tablici.

Međimurje – Varteks 0:0

Sudac: Dergez (Đurđevac), Maslać (Virovitica), Loparac (Sladojevci). Čakovec, stadion ŠRC Mladost. Gledatelja: 250.

Međimurje – Jelavić, Turk (od 87. Horvat), Mrazović (od 76. Pejanović), Senčar, Štajerec, Vinski, Bešlić, Lesar (od 66. Ivančić), Drk, Matheus (od 87. Mihoković), Lacić-Klarić. Trener: Vjeran Simunić.

Varteks – Mrmić, Anđelković (od 46. Havojić, od 60. Rumbak), Vlah, Lukačić, Stojko, Mikičić (od 46. Dolovski), Kos, Kukec, Jakupak, Glavica, Kanceljak. Trener: Vukelić.