'FEŠTA' NA SLOBODI Bumbari slavili protiv Pitomače u odličnom derbiju!

Pred dvjestotinjak gledatelja na stadionu Slobode nogometaši Varteksa stigli su do važne pobjede protiv Pitomače, rezultatom 2:0, a oba gola pala su u prvom poluvremenu.

Derbi 11. kola 3. NL Sjever od prve je minute bio vrlo uzbudljiv. Gosti se nisu u Varaždin došli braniti, izlazili su visoko, pa tako već u 2. minuti gledamo pokušaj Šanteka, koji Mrmić brani. Domaćin u 10. minuti prijeti preko Matove, koji također puca ravno u vratara.

U 11. minuti 'matna' situacija za 'Bumbare'. Glavica ubacuje za Kanceljaka koji izbija sam pred gostujućeg vratara, no umjesto udarca pokušava uposliti Stojka, gdje obrana gostiju čisti u posljednji trenutak.

Samo nekoliko minuta i odlična prigoda za goste, kada glavom tuče odlični Olorunfemi, ali Mrmić odlično brani.

Oko sredine poluvremena se malo i zaoštrilo na terenu i na tribinama. Gosti su prigovarali na neke odluke sudaca, a njihov pomoćni trener, koji je de-facto glavni trener, Ivan Presečan, pretjerao je u žalbama, pa ga je sudac poslao na tribine u 25. minuti.

Varteks je prisiljen mijenjati, radi ozljede izlazi središnji branič Jura Kos, a mijenja ga Mihael Vlah. Domaći su predkraj poluvremena ubacili u višu brzinu, i stiglo i do dva pogotka, za slavlje na tribinama.

Prvi gol pao je nakon odlične akcije Varteksa, gdje Glavica pronalazi Stojka, ovaj vraća Glavici, čiji udarac Matija Kanceljak skreće u gol, za 1:0 u 30. minuti. Osmi gol Matije Kanceljaka u sezoni, i prvo mjesto na listi naj strijelaca.

Samo par minuta kasnije, Kanceljak je asistent, nakon još jednog odličnog slaloma, pronalazi u kaznenom prostoru Stojka, koji vara svojeg čuvara i ljevicom pogađa donji desni kut mreže gostiju za 2:0.

U redovima Pitomače odlično je igrao mladi Nigerijac Olorunfemi, kojem je ovo tek treća prvenstvena utakmica. Poništen mu je i gol predkraj poluvremena, tako da se na odmor otišlo s dva gola prednosti Bumbara.

Na poluvremenu je upriličena i svečanost, pa su medalje za osvajanje Županijskog kupa dobile tri selekcije u školi nogometa NK Vareksa, pioniri, kadeti i juniori, koji su uvjerljivo stigli do trofeja.

Varteks ne mijenja na poluvremenu, igrala je ekipa Zorana Vukelića vrlo koncentrirano u jednoj od najvažnijih utakmica sezone. Gosti brzo nakon početka rade trostruku zamjenu, i pokušavaju promijeniti ritam susreta. Ipak, Varteks je igrao vrlo pametno, sigurno kontrolirao susret i prednost iz prvog dijela.

Imali su i neke prigode, ali Dolovski i Kanceljak nisu bili precizni u završnicama akcija. Igralo se bez puno šansi na obje strane, ali vrlo oštro, dinamično.

Tako je nakon jednog prekršaja drugi žuti karton zaradio Romario Matova u 80. minuti pa je Varteks posljednjih 10 minuta igrao s čovjekom manje na terenu.

Na kraju je završilo rezultatom 2:0, čime Varteks dolazi do važne pobjede, i smanjuje razmak od Pitomače na samo jedan bod.

- Kad pobijedite i približite se vrhu tablice, normalno da ste sretni. Bila je atmosfera dobra i ranije, samo nam je trebala ta pobjeda. Bila je utakmica prilično tvrda, ali smo se dobro snašli. Malo je dojam poremetio taj drugi žuti od Romarija, ali priveli smo utakmicu kraju i tri boda su tu – kazao nam je Saša Stojko, bočni igrač Bumbara, ujedno i strijelac drugog pogotka na utakmici.

Gosti nisu bili sretni ishodom utakmice, ali su na kraju stisnuli ruku domaćinu.

- Odlična utakmica danas, a moram čestitati pobjedniku. Dok izgubiš utakmicu nije ugodno, ali mi smo danas zakazali, ali Varteks je odlična ekipa i još jednom im čestitam. Lijepo je igrati u ovako ugodnoj atmosferi i veselim se ponovnom susretu – istaknuo je Ivan Presečan, trener Pitomače.

Bumbari su u ovoj utakmici uistinu odigrali vrlo zrelo, nisu srljali, nisu gubili glavu, držali su svoj raspored, izlazili dobro iz zadnje line i na kraju pogodili dvaput, za tri boda.

- Derbi u pravom smislu riječi, i na terenu i na tribinama. Ovaj cijeli tjedan je bila i dobra atmosfera na treninzima, kao i na utakmici, nešto smo mijenjali u sustavu, ali oni su sve dobro polovili. Pitomača je odlična ekipa, čestitam im na fer i korektnoj utakmici. S nova tri boda idemo polako na mjesto gdje želimo biti. Čestitam svim igračima, bilo je dosta bolesnih, viroznih, ali stisnuli su svi zube, pokazali danas dobru energiju i dobili tu utakmicu – istaknuo je Marko Trojak, pomoćni trener Varteksa.

U ovom kolu Polet je slavio kod Podravine, iako su Lubrežani vodili 2:1 do 74. minute. Rudar je kod kuće pobijedio Dinamo Domašinec, tako da Bubmari i dalje ostaju na 4. mjestu tablice, a Središćanci su preskočili Pitomaču te su sada drugoplasirani.

U sljedećem kolu Varteks gostuje u Koprivnici.

Varteks – Pitomača 2:0 (2:0)

Stadion Slobode. Gledatelja: 250. Suci: Rupčić (Kalinovac), Paman (Nedelišće), Plantak (Križevci).

Strijelci: 1:0 Kanceljak (30), 2:0 Stojko (34)

Varteks - Mrmić, Anđelković (od 64. Mikičić), Kos (od 27. Vlah), Lukačić, Stojko, Kukec, Matova, Dolovski, Jakupak, Glavica (od 81. Rumbak), Kanceljak. Trener: Zoran Vukelić.

Pitomača – Zdelar, Hajdarović (od 72. Erdelji), Pavličević, Babić, Kvrgnjaš (od 56. Plavšić), Jakupec (od 56. Paradinović), Kosanović, Tominac, Šantek (od 56. Jantol), Olorunfemi, Kožarić. Trener: Ivan Presečan.