NOVA POBJEDA Bumbari stigli do važna tri boda u Koprivnici uz odličnu igru

Nogometaši Varteksa slavili su u Koprivnici, rezultatom 2:0 uz odličnu igru cijelu utakmicu, a već četvrti uzastopni susret završavaju bez primljenog pogotka

Koprivnica – Varteks 0:2 (0:1)

Koprivnica, gradski stadion Ivan Kušek Apaš. Gledatelja: 100. Suci: Dežđek (Kotoriba), Penava (Cabuna), Maslać (Virovitica).

Strijelci: 0:1 Glavica (43), 0:2 autogol Perić (84.)

Koprivnica – Slukić, Perić (od 89. Dedi), Ganžulić, Petika (od 89. Žuljević), Hajdinjak, Šokec, Međurečan (od 76. Radošević), M. Delić, Elondou, Lisjak (od 46. Arap), I. Delić (od 46. Anić). Trener: Bojan Tucaković.

Varteks – Mrmić, Anđelković, Vlah, Lukačić, Stojko (od 72. Rumbak), Mikičić, Kukec, Dolovski (od 90+4. Milašinović), Jakupak, Glavica (od 89. Pukšec), Kanceljak (od 90+4. Ivančić). Trener: Zoran Vukelić.

Kao i na većini gostujućih ove sezone, Varteks se i u Koprivnici, u 12. kolu 3. NL sjever, postavio dominantno, sukladno i ulozi laganog favorita protiv Koprivnice. Gostovali su kod ekipe koju su u prvoj dijelu lagano svladali, no bez Romarija Matove i Jure Kosa te Petra Havojića.

No ove sezone Bumbari imaju malo veću širinu na klupi pa su uspjeli nadoknaditi ove izostanke.

Dominacija je bila tu, Varteks se pred gledateljima u Koprivnici prezentirao u dobrom svijetlu, ali nedostajalo je konkretnih prigoda na početku susreta. Ipak, kao da su ubacili u višu brzinu zadnjih 20-ak minuta prvog dijela, gdje na terenu postoji smo jedna momčad.

Nakon nekoliko dobrih pokušaja i pogodak i nespretnosti u završnici, Dejan Glavica pogađa u 43. minuti za vodstvo i slavlje gostujućih navijača na tribini. Nogometnim klišejima rečeno, 'gol nije mogao pasti u bolje vrijeme'.

Bila je to odlična akcija u kojoj je sudjelovao najistureniji trojac Bumbara. Dolovski i Kanceljak kombiniraju, a Kanceljak spušta iskosa na 18 metara za Glavicu, koji rutinirano sprema u suprotni kut nemoćnog vratara domaćih.

Nogometaši Varteksa otišli su tako na odmor s minimalnom prednošću, a domaćin radi neke izmjene u sastavu i kreće otvorenije u nastavku igre. Zaprijetili su Koprivničanci u 48. minuti, kada netko od domaćih puca glavom, ali lopta odlazi tik pored vratnice.

Koprivnica Varteks Fran Kukec

Varteks je ipak kontrolirao igru, i čekao svoje prigode iz kontranapada. Glavica u 68. minutu krade zadnjoj liniji domaćina te povratnom loptom upošljava Kukeca koji ne puca najpreciznije. Glavica je u šansi u 79. minuti, no puca u vratara.

I onda u 84. minuti, rješenje pitanja pobjednika. Nakon solo prodora po desnoj strani, lopta dolazi do Glavice, koji produžuje do Anđelkovića, njemu se lopta odbija od noge do domaćeg igrača koji nespretno s loptom ulazi u vlastitu mrežu.

U sudačkoj nadoknadi još i šansa Dolovskog, nakon kombinacije s Kukecom, no vratar domaćih nogom brani.

U ovom kolu u derbiju u Svetom Martinu na Muri su domaći Polet i Rudar odigrali 2:2, dok je Pitomača slavila protiv Međimurja tek golom iz kaznenog udarca u zadnjem dijelu utakmice. Podravina je slavila u Virovitici, dok su Domašinčani i Kotoripčani podijelili bodove.

U sljedećem kolu Varteks će na domaćem terenu ugostiti Dinamo Domašinec, od kojeg su u prvoj utakmici izgubili 4:1 na gostovanju.

IZJAVE NAKON UTAKMICE:

Marko Trojak, pomoćni trener NK Varteks - Čestitke igračima Varteksa na nova tri boda, kao i današnjem domaćinu na fer i korektnoj igri. Bili smo danas dobri i kompaktni, dečki su ispoštovali sve zahtjeve, sve što smo se dogovorili u svlačionici. Od ponedjeljka se okrećemo sljedećem protivniku, a to je Dinamo Domašinec, i idemo pokušati do kraja osvojiti maksimalan broj bodova.

Bojan Tucaković, trener NK Koprivnica - Čestitam Varteksu na pobjedi. Oni su svoje prigode iskoristili i zasluženo pobijedili. Mi smo imali neke poluprigode koje nismo, i to je razlog poraza. Nama je danas nedostajalo jedno 5-6 igrača koji su stožerni, i to je trenutno stanje. Moramo vidjeti što i kako, pokušat se konsolidirati na zimu.

Fran Kukec, kapetan NK Varteks – Mislim da je ovo četvrta utakmica da nismo primili pogodak, što je dobro. Nije bilo danas lako, možda sam čak očekivao i nešto lakšu utakmicu, ali na kraju pobjeda i nova tri boda. Slijedi nam Domašinec, moramo im se revanširati za onaj poraz.

Rezultati 12. kola: Koprivnica - Varteks 0:2, Polet - Rudar 2:2, Dinamo Domašinec - Graničar Kotoriba 1:1, Pitomača - Međimurje 3:2, Virovitica - Podravina 0:2.

Poredak nakon 12. kola: Polet 30, Rudar 23, Pitomača 23, Varteks 22, Podravina 16, Dinamo 14, Graničar 14, Koprivnica 8, Virovitica 2.