BLATNJAVI PORAZ Dinamo Domašinec i na domaćem terenu pobijedio Bumbare

U 13. kolu 3. NL Sjever Dinamo Domašinec je još jednom šokirao Varteks, pobijedivši po vrlo teškom terenu.

Varteks – Dinamo Domašinec 2:3 (1:2)

Strijelci: 0:1 Malenović (9), 0:2 Hlišć (14), 1:2 Dolovski (36-11m), 1:3 Krznar (59), 2:3 Glavica (87)

Varaždin, stadion Slobode. Gledatelja: 100. Suci: Hlevnjak (Herešin), Iveljić (Kamešnica), Huđ (Koprivnica).

Mrmić – Anđelković (od 46. Mikičić), Vlah, Lukačić (od 68. Kos), Stojko, Kukec, Matova, Dolovski (od 61. Rumbak), Jakupak, Glavica, Kanceljak. Trener: Zoran Vukelić.

Dinamo Domašinec – Prekupec, Novak (od 53. Kovač), Petak, Šimunić (od 85. Marodi), Hlišć, Žulić, Sabol, Mezga, Malenović, Bacinger, Krznar(od 90+4 Zadravec). Trener: Dalibor Gorupić.

Dinamo Domašinec ove godine ostaje 'crna mačka' Bumbara. Nakon četiri utakmice bez primljenog gola Varteks je pokleknuo. Gosti iz Međimurja su drugi puta pobijedili Bumbare, nakon poraza u Domašincu (4:1), pobijedivši i na gostovanju u Varaždinu. Igrala se utakmica po izuzetno teškom i blatnjavom terenu, koji je obilježio ogled, a na njemu su se Domašinčani bolje snašli.

Utakmica je započela zamjenom strana, gosti dobivaju na 'bacanju novčića', a Varteks otvara dvjema odličnim šansama, koje nisu iskoristili. S druge strane gosti uzvraćaju s dva šokantna gola na početku utakmice, i usmjeravaju njezin tijek.

Stojko u 4. minuti pronalazi Kanceljaka u kaznenom prostoru, koji dolazi pred gostujućeg vratara, ali vratar Prekupec odlično brani. Nekoliko minuta kasnije, slična prigoda i za Glavicu, ali i njegov udarac odlični vratar Dinama drani. Inače, Prekupes se u prvoj utakmici istaknuo obranivši čak dva penala, a i u ovoj utakmici je bio odličan.

Nakon toga i prvi gol gostiju. Kontranapad iskusnog Stjepana Krznara, koji na sebi svojstven način bježi čuvaru i odlično upošljava Malenovića, a ovaj bivši igrač Varteksa pogađa za vodstvo gostiju u 9. minuti.

Samo pet minuta kasnije, i povećanje vodstva, u sličnoj akciji. Bacinger prolazi po lijevoj strani, ubacuje na drugu stativu, Hlišć glavom pogađa za 0:2.

Šok na tribinama Slobode, a gosti su se uspješnije snašli na blatnjavom terenu, uspješno preskačući igru. Bumbari su pokušavali kombinirati, ali nije išlo po teškom terenu. Ipak, pretkraj poluvremena Varteks uspijeva stići do pogotka, nakon kaznenog udarca, na koji su gosti imaju mnogo prigovora.

Kanceljak ulazi u 16 metara, bježi obrani, a netko iz obrane gostiju ga ruši u 36. minuti. Dolovski je neumoljiv s bijele točke, to jest s mjesta gdje bi bijela točka trebala biti, ali se nije vidjela od blata. Bumbari su smanjili na 1:2, a do poluvremena su pokušavali stići do izjednačenja, ali nije išlo.

U nastavku igre, odlična šansa odmah na početku, kada Stojko tuče glavom, ali lopta odlazi pored gola.

Varteks je imao dominaciju, pokušao stići do izjednačenja, ali i dalje su gosti vrlo uspješno otvarali kontre. Iz jedne takve Šimunić prolazi po lijevoj strani, ubacuje u sredinu, gdje se nalazi sjajni Stjepan Krznar 'Čepa', najbolji igrač susreta, primiruje loptu i pogađa za novo povećanje vodstva i 1:3.

I dalje Varteks nije prestajao, pokušavali su, ubacivali u kazneni prostor, a Dejan Glavica postiže gol nade u 87. minuti. Napadač Varteksa pogađa precizno ljevicom za smanjenje vodstva i 2:3. Samo minutu kasnije Jura Kos odlično tuče s ruba kaznenog prostora, ali lopta odlazi tik pored stative.

Do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao, a po sučevom zvižduku veliko slavlje Dinama i njihovih navijača.

Sljedećeg vikenda igra se posljednje jesensko kolo, gdje Varteks ide na teško gostovanje kod vodećeg Poleta.

Izjave nakon utakmice:

Zoran Vukelić, trener Varteksa: 'Poraz protiv Dinama, ispada da su baš naša crna mačka, uzeli su nam šest bodova. Glupo je uopće pričati o terenu, ali što ćemo. Od nas se uvijek očekuje da igramo nogomet, nemam tu što prigovoriti, imali smo zicere u 3., 6. i 8. minuti, ne pospremiš, i primiš dva gola iz kontre. Očekuje nas posljednje kolo, očekujem baš poslasticu za gledatelje, i da će nas vrijeme poslužiti. Što je danas mogla vidjeti publika, po ovakvom terenu, jad i bijedu.'

Dalibor Gorupić, trener Dinama Domašinec: 'Teren je bio katastrofa, šteta da se nije odigralo u nekom drugom terminu. Ambijent sjajan, stvarno je lijepo pobijediti u ovakvoj utakmici. Evo i druga pobjeda protiv odlične ekipa kao što je Varteks. To je velika stvar za nas, izuzetno respektiramo Varteks, a nadam se da ćemo idući tjedan i potvrditi to peto mjesto, koje bi nas i zadovoljilo ove jeseni.'