PORAZ NA KRAJU Odlična utakmica i otpor Bumbara, poraženi kod Poleta tek s bijele točke na kraju susreta

U posljednjoj utakmici jeseni, nogometaši Varteksa poraženi su u odličnoj utakmici u Svetom Martinu na Muri, uz puno prigovora gostujućih navijača na suđenje sudačke trojke.

Polet – Varteks 1:0 (0:0)

Igralište Poleta u Svetom Martinu na Muri. Gledatelja: 250. Suci: Kristić (Ćeralije), Penava (Cabuna), Gašparić (Virovitica)

Strijelac: 1:0 Šarić (86-11m).

Polet – Jambres, Štefanec, Mesarić, Fotak, Mezga (od 90. Vincetić), Težak (od 46. Benko), Barat, Jurinić (od 46. Šarić), Patafta (od 90. Horvat), Žganec, Telebar (od 70 Bančić). Trener: Josip Brezovec.

Varteks – Mrmić, Anđelković, Vlah, Lukačić (od 88. Novosel), Stojko, Mikičić, Matova, Milašinović (od 63. Kos), Dolovski, Glavica, Rumbak (od 90. Ivančić). Trener: Zoran Vukelić.

Na najteži mogući način, u psihološkom smislu, Bumbari su poraženi u Svetom Martinu na Muri. Presudio je gol s bijele točke par minuta prije kraja, u utakmici gdje su Bumbari hrabro odlijevali većinu utakmice odličnoj ekipi Poleta, koja je zasluženo jesenski prvak 3. NL Sjever.

Varteks je u utakmicu krenuo bez kapetana Kukeca, drugog strijelca Kanceljaka, obojice kartoniranih te nedovoljno oporavljenog Kosa, a ovaj tjedan se ozlijedio i Jakupak.

Ali i kao takav, Varteks je odlično parirao Poletu, ekipi koja je u cijeloj polusezoni tek triput odigrala neriješeno, uz 11 pobjeda. Mjesto u prvih 11, po prvi puta je dobio Renato Rumbak, a kapetansku traku je ponio Dejan Glavica.

Bila je to utakmica dvaju raspoloženih protivnika, u kojoj su gledatelji mogli uživati, kao uostalom i u prvoj u Varaždinu. Iako hendikepirani, u igri su Varaždinci dobro djelovali, iako je domaćin u prvom dijelu stvorio više prilika, koje je Mrmić odlično obranio.

Polet Varteks2

U jednoj situaciji Varaždinci traže kazneni udarac, sugeriraju igranje rukom domaćih, ali sudac nije bio takvog mišljenja. Uzrokovalo je to dosta 'bure' u dijelu na kojem su bili White Stonesi. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0, a prvo ime bio je Ante Mrmić na jednoj, ali i Dino Jambres, na drugoj strani.

U nastavku Polet ubacuje u još jednu brzinu više, ulaze svježi Benko i Šarić, što je donijelo i više šansi za domaćina. Ipak, mreža Varteksa se nije tresla, a Bumbari su pokušavali izaći prema naprijed, i uspijevali zaprijetiti, ali se niti na drugoj nije tresla mreža.

Presudan trenutak utakmice zbio se u 86. minuti, kada je Šarić u prodoru, Lukačić ga zaustavlja, a sudac pokazuje na bijelu točku. Šarić uzima sam loptu za kazneni udarac, i Mrmić biva svladan tek s bijele točke.

Na kraju utakmice veliko slavlje domaćih, koji su sada još više učvrstili mjesto na vrhu tablice. Bumbari su nakon utakmice zaradili podršku od svojih navijača s tribina, koji su nagradili trud, i odličnu kolektivnu igru, svim uvjetima unatoč.

- Prava trećeligaška utakmica, obje ekipe su imale puno šansi, a pohvalio bih Varteks, koji nam je pružio odličan otpor, kao malo koja ekipa u ligi. Pohvalio bih vratare obaju momčadi, Jambresa i Mrmića, koji su branili danas na prvoligaškoj razini. Bila je i odlična atmosfera, navijanje na obje strane. Mislim da smo imali odličnu jesen, sad se idemo pripremati za nastavak, na proljeće. – Istaknuo je Josip Brezovec, trener Poleta.

S druge strane trener Vukelić nije imao previše što zamjeriti svojim igračima.

- Čestitke prvacima, danas su i pokazali da su prvaci, ali ne mogu se oteti dojmu da je malo suđenje danas naginjalo za domaćina. Imali smo evidentan previd, u prvom poluvremenu, kada nam nije suđen čisti penal, što je valjda previd, znam. A sve ostalo je bilo odlično, Polet zasluženo prvi, dobri treneri, a mislim da su danas gledatelji mogli najviše profitirati. Idemo dalje, okrećemo se pripremama i idućoj polusezoni. - istaknuo je Zoran Vukelić, trener Varteksa.

Jedini koji nisu zaslužili pohvale, bili su suci današnje utakmice, koji, prema svemu viđenom, nisu bili na razini derbija.

Varteks će polusezonu završiti na četvrtom mjestu tablice, dok je Polet uvjerljivi jesenski prvak, s čak sedam bodova ispred Pitomače i Rudara, te 14 ispred Varteksa.