Rasterećeni Varteks u odličnoj igri lagano svladao Podravinu

Podravina se držala nekako u prvom dijelu, ali Varteks je na kraju lagano stigao do uvjerljive pobjede.

Ekipa Varteks istrčala je protiv Podravine u očekivano, šarenom sastavu, bez 'požutjelog' kapetana Kukeca, koji je bio na tribinama, dok su Glavica i Vlah preselili na klupu. Utakmica nije imala previše rezultatske važnosti, iako je Varteks matematički još može do trećeg mjesta.

S druge strane i Nevenko Blagaj nije mogao računati na čak šest igrača, tako se u ludbreške 'Bluze' u Varaždin stigle s tek tri igrača na klupu.

Gledatelji su mogli vidjeti dopadljivo prvo poluvrijeme, u kojem je Podravina čak i nešto pokušavala. Najbolju prigodu imali su u 26. minuti, kada Golub puca nakon prodora Sačera.

Ipak, iako bez nekih važnih igrača, Vareks je igrao odlično, obrana i vratar Banfić su bili sigurni, veznim redom je komandirao Romario, Renan kreirao, a Kanceljak i Havojić bili opasni u napadu.

Najbolju akciju odigrali su Bumbari u 36. minuti, odlična kombinacija, gdje na kraju Renan puca pokraj gola. Nedugo potom, i prvi pogodak na utakmici. Strijelac je bio Petar Havojić, nakon još jedne odlične akcije, u kojoj je asistent bio Brazilac Renan.

Varteks Podravina 4 utakmica 6

Bilo je to odlično prvo poluvrijeme, a igrači Varteksa zaradili su pljesak na izlasku s travnjaka.

U 57. minuti i povećanje vodstva. Jedna od brojnih dobih akcija Varteksa, gdje je Kanceljak uputio loptu, a branič Podravine Mihael Sedlar ju sproveo u gol za 2:0.

Nedugo potom, novo povećanje vodstva. Agilni Renan bježi obrani gostiju, te nesebično dodaje Kanceljaku, za 13. ligaški gol i 3:0.

Gosti u 73. minuti zarađuju i crveni karton, kada Kanceljak bježi obrani Podravine, a Kudumija ga zaustavlja rukama u prodoru prema golu.

Ionako slabašna Podravina ostala je tako s čovjekom manje na terenu. Utakmica je bila lišena bilo kakve neizvjesnosti, a Podravina je kreirala solidnu šansu u 82. minuti, kada prvo pokušava Golub, nakon čega još netko natrčava od igrača Podravine, no to je bilo to.

Završilo je rezultatom 3:0, a pobjeda je mogla biti i izraženija. Ujedno i četvrta pobjeda Bumbara nad Podravinom u sezoni.

- Mi ovisimo o svakom igraču, a kamoli kad nemamo petoricu startera. Bilo je za očekivati da će Varteks napraviti pritisak. Izdržali smo do neke 60. minute s jednim golom u mreži, i na kraju je Varteks iskontrolirao utakmicu – ističe Nevenko Blagaj, trener Podravine.

Na kraju lagana utakmica i očekivana za Bumbare, a neki igrači su se i uspjeli odmoriti, atmosfera na visokoj razini.

- Bili smo malo načeti, bilo je ozljeda, ali bili smo danas jako dobri i zasluženo pobjedili. Imamo još dvije utakmice, moramo biti koncentrirani, i finale kupe, na koje pozivam sve gledatelje da dođu i podrže nas – kazao je strijelac Petar Havojić, koji je dobro iskoristio današnju prigodu.

- Nismo se pribojavali utakmice, bilo je samo pitanje kako ćemo odreagirati na umor. A mislim da su svi igrači pokazali, od prvog do zadnjeg pravi karakter. Imamo Dinamo i Viroviticu, idemo odigrati maksimalno, da u što boljem raspoloženju dočekamo finale kupa – kazao je Romano Nježić, pomoćni trener Varteksa.

Idući tjedan jedina ekipa u ligi, kojoj dosad Varteks nije 'otkinuo' niti boda, Dinamo Domašinec, a nakon toga gostovanje u Virovitici. Pitomača je samo remizirala danas, pa je prednost smanjena na pet bodova, tako da Bumbari teoretski mogu i do trećeg mjesta.

Standings provided by Sofascore

Ipak, glavni prioritet je trenutno uzvrat finala kupa, s Bednjom, na Slobodi, 5. lipnja.

Varteks – Podravina 3:0 (1:0)

Varaždin, stadion Sloboda. Gledatelja: 150. Glavni sudac: Roberto Dežđek (Kotoriva), pomoćni suci: Filip Paman (Nedelišće), Marko Lješčak (Gornje Bazje).

Strijelci: 1:0 Havojić (37), 2:0 Sedlar (57-autogol), 3:0 Kanceljak (60)

Varteks - Banfić, Dolovski (od 75. Anđelković), Kos (od 63. Vlah), Lukačić, Jakupak, Mikičić, Matova, Renan, Stojko (od 75. Plavec), Havojić (od 55. Glavica), Kanceljak (od 75. Manojlović). Trener: Zoran Vukelić.

Podravina – Kovačić (od 69. Kečak), Sedlar, Kudumija, Gomes, Dijanošić (od 51. Vidović), Zadravec, Cepanec, Huzjak, Sačer, Golub. Trener: Nevenko Blagaj.