REMI ZA KRAJ Odličan test u Krškom pred početak sezone u nedjelju!

Bumbari su dva puta vodili, ali na kraju je borbena utakmica završila miroljubivo.

Nogometaši Varteksa remizirali su u posljednjoj pripremnoj utakmici pred sezonu, na gostpvanju kod snažnog slovenskog trećeligaša.Bivši prvoligaš Krško Posavje je lani završio na drugom mjestu u trećoj slovenskoj ligi, a ambiciozni Slovenci potvrdili su se kao odličan protivnik, jer smo od prve minute gledali odličnu, i borbenu utakmicu.

Trener Besek od prve minute nije mogao računati na Ptičeka, koji je započeo na klupi, potom na viroznog Havojića, dok se na zagrijavanju lakše ozlijedio Telebar.

Obje ekipe su od prve minute krenule vrlo žustro i borbeno, prava natjecateljska utakmica, s dosta žutih kartona. Krško je bolje otvorilo utakmicu, ali nakon desetak-ak minuta Varteks se sve više oslobodio i krenuo stvarati prigode.

Nakon jedne akcije kroz sredinu, Jakupak ponovno asistira, novim 'navigacijskim' centaršutom do Glavice, za vodstvo 0:1 u 15. minuti. Na odmoru u svlačionici ostaje Glavica, i on preventivno radi lakše ozljede. U igri se našao Kleber, Brazilac s EU putovnicom, koji je trenutno na probi i nekoliko dana trenira s Varteksom.

Domaćin smanjuje nakon jednog centaršuta, u 50. minuti, ali Varteks ubrzo ponovno stiže u prednost. Kukec pronalazi Mihalinca na desnom krilu, ovaj prolazi odlično i servira Hrženjaku koji samo 'posprema' za novo vodstvo Bumbara.

Ipak, neopreznost u posljednjoj trećini Varteks, donosi domaćinu novo izjednačenje u 65. minuti, što je bio i konačan rezultat – 2:2.

Mogao je Varteks ubilježiti i novu pobjedu, Brazilac Kleber prodorom ulazi u kazneni prostor, gdje biva rušen, ali Kanceljak ne koristi kazneni udarac. Što se tiče Klebera, zadovoljio je struku, a u sljedećim danima će pregovarati s Varteksom pa će se znati da li postaje Bumbar.

Struka kluba je vrlo zadovoljna kompetitivnom pripremnom utakmicom, čvrstom, kakve ih očekuju i u ligi.

Varteks sezonu počinje Županijskim kupom, protiv Radničkog u Hrženici, a utakmica se igra u nedjelju (11.08.), s počekom u 18 sati, što je odlična prigoda i za navijače da pogledaju Bumbare na djelu.

Sastav Varteksa u utakmici protiv Krškog – Banfić, Lukačić, Matova, Jakupak, Mihalinec, Kovačec, Kukec, Glavica, Kanceljak, Renan, Hrženjak, dok su s klupe ušli Kleber, Sviben, Hrastić, Plavec, Milašinović, Popović i Ptiček.