Varteks uvjerljivo prošao kroz Hrženicu, u fer i korektnoj utakmici

Već do poluvremena bilo je 0:10, a sljedeći protivnik Varteksa bit će varaždinska Sloboda.

Pred oko 200 gledatelja, od čega stotinjak navijača Varteksa, Bumbari su super-uvjerljivo službeno otvorili sezonu 2024/25, utakmicom Županijskog kupa u Hrženici, i plasirali se u osminu finala.

Ništa manje, nije se, realno, niti očekivalo. Radnički nije mogao parirati Varteksu, koji je već do poluvremena imao 10:0, a već od 30. minute trener Besek je krenuo sa izmjenama. U drugome su čak malo spustili 'nogu s gasa', tako da je završilo pobjedom Varteksa, rezultatom 14:0.

Među strijelcima su se najviše istaknuli Kanceljak, Renan i Havojić, svaki sa po tri pogotka.

Susret je odigran u prijateljskoj atmosferi, prijem domaćina je bio odličan, a utakmica vrlo fer i korektna, što je bilo i najvažnije. Radnički je u odnosu na prošlu sezonu bez nekolicine igrača, a imali su i neke izostanke.

U sljedećem krugu, Varteks ne mora na daleko putovanje, protivnik u osmini finale bit će im varaždinska Sloboda.

Ligaški dio natjecanja, Varteks ostvara u subotu, 17. kolovoza, protiv Garića na domaćem terenu, a iz kluba pozivaju sve navijače da nabave i svoje godišnje karte.

Radnički – Varteks 0:14 (0:10)

Strijelci - Matova Romario 5, Kanceljak Matija 14', 16', 39', Da Silva Sousa Renan 17', 75', 76', Glavica Dejan 25', Mihalinec Niko 34', 44', Havojić Petar 37', 41', 65', Hrženjak Filip 78'

Radnički – Caput, Bogdan, Kvezić, Kare, Sajko (od 75. K. Fic), Kolak, Križanić, Kolarić, Lama (od 11. M. Fic – od 63. Kolesarić), Batinić. Trener: Sanjin Kramar.

Varteks – Banfić, Telebar, Ptiček (od 32. Lukačić), Jakupak, Mihalinec (od 46. Popović), Kukec, Matova (od 32. Milašinović), Glavica (od 33. Havojić), Kanceljak (od 46. Hrastić), Renan, Hrženjak. Trener: Dražen Besek.