ŽUPANIJSKI KUP Varteks rutinski pobijedio Slobodu, u četvrtfinalu čeka Nedeljanec

Nogometaši Varteksa rutinski su odradili osminu finala kupa, pobjedivši gradskog rivala Slobodu, a u četvrtfinalu ih čeka Nedeljanec.

Bumbari su krenuli u susret s najjačom prvom postavom, bez ikakvih kalkulacija. Vjerojatno su i željeli isprobati sve najjače snage na početku utakmice, i radu uigravanja za važan nedjeljni ogled s Dinamom Predavac.

Rezultiralo je to vodstvo u ranoj fazi utakmice, pa je već u 7. minuti Matija Katanec pogodio za 1:0, nakon ubačaja Kanceljaka. Igrači Slobode pokušavali su parirati, ali Varteks nije popuštao. Pritiskali su u svim linijama mladu ekipu domaćina, a Glavica, nakon odličnog utrčavanja iza protivničke linije povisuje na 0:2.

Imala je i Sloboda nekih polušansi, ali vratar Kirić se nije dao iznenaditi. Na kraju poluvremena, u listu strijelaca se upisao i mladi Hrženjak, za 0:3 što je bio znak da je svaka neizvjesnost, ako je i postojala, sada 'isparila. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, u kojem je prednost Bumbara mogla biti i izraženija.

U nastavak Besek ulazi s čak četiri izmjene, ali i domaći trener radi dvije izmjene. Bilo je to ugodno poslijepodne na Slobodi, a u fer i korektnoj utakmici, bez ijednog grubljeg starta i kartona, Varteks je na kraju slavio sa 6:0.

Jedan gol Sloboda je ubacila u svoju mrežu, a po pogodak su postigli i Renan te Kovačec, za konačnih 0:6.

- Što smo trebali, to smo i ostvarili, prolaz dalje. Možda sam mislio da ćemo i ranije riješiti utakmicu. No treba čestitati Slobodi, na fer i korektnoj utakmici. Lijepo je vidjeti da se Varaždinci okupe pogledati dva gradska rivala u jednoj utakmici u tjednu – istaknuo je Dražen Besek, trener Varteksa.

U četvrtfinalu Županijskog kupa, Varteks će tako igrati s Nedeljancem, a utakmica bi se trebala odigrati 2. listopada.

Što se tiče lige, Bumbari će u nedjelju, u sklopu 4. kola 3. NL gostovati kod Dinama Predavac, s početkom u 17 sati, dok će Sloboda u subotu dočekati Novakovec.

Sloboda – Varteks 0:6 (0:3)

Varaždin, stadion Slobode. Gledatelja: 300. Glavni sudac: Roman Lacković (Varaždin), Ivica Koščak (Vidovec), Nikola Pintarić (Varaždin).

Strijelci: 0:1 Katanec (8), 0:2 Glavica (29), 0:3 Hrženjak (45), 0:4 autogol E. Presečki (60), 0:5 Renan (80), 0:6 Kovačec (85).

Sloboda – Šešet, ­Blagus, Sambolec (od 56. E. Presečki), D. Presečki (od 68. Ciglar), Rodeš, Vujović, Jazbec (od 76. Blaži), Ožvald, Lukan, Benković (od 46. Balažić), Tot (od 46. Gregurić). Trener: Saša Pokos.

Varteks – Kirić, Mihalinec (od 46. Telebar), Ptiček, Katanec, Matova, Kukec (od 46. Hrastić), Kovačec, Glavica (od 46. Lukačić), Havojić (od 46. Renan), Kanceljak, Hrženjak (od 72. Možanić). Trener: Dražen Besek.