Nova (pre)lagana pobjeda Poleta u derbiju s Varteksom

Polet lagano do nove pobjede nad Bumarima, prvi pogodak pao već u prvoj minuti.

Iako se činilo da je Varteks ove sezone jači nego ranije, a Polet ipak u nekom malom padu nakon godina dominacije, u derbiju 8. kola 3. NL Sjever to se nije vidjelo. Klasični scenarij kao i u većini utakmica ovih dvaju klubova posljednjih godina: Polet lagano stiže do vodstva koje onda zadrži ili poveća do kraja utakmice.

Nije još ni počelo, a Polet je već vodio. Brlek je probio po boku, obrana Varteksa promatra, lopta se odbija, a Perčić lijepim udarcem malo izvan kaznenog prostora pogađa za 1:0. Igrala je tek 33. sekunda! Sve je podsjetilo na prvu prošlosezonsku utakmicu, kada je Polet također dao gol dok su još neki navijači dolazili na stadion.

Bumbari su se pokušavali nekako pribrati, ali nikako nisu uspijevali razviti svoju igru. Bilježimo tek neke pokušaje, ali oni uglavnom završavaju u bloku ponovno odlične obrane Poleta. Trener Besek priželjkivao je utakmicu sa što manje grešaka, ali očito je rani gol pokvario sve planove.

U 28. minuti Obadić bježi obrani Bumbara, dolazi sam na vratara, ali Banfić je siguran. Nedugo potom Polet stiže i do povećanja vodstva.

Strijelac je bio bivši Bumbar Mauro Benko. Ponovno se Poletovci 'dodaju', a Varteksovci stoje daleko. Benko odlično prima loptu, ulazi u kazneni prostor i pogađa za 2:0 u 35. minuti.

Rezultat se do odmora nije mijenjao, dojma smo da je Polet s pola 'gasa' stigao do velike prednosi u derbiju, u kojem je Varteks u prvom poluvremenu izgledao prilično impresionirano.

Bilo je jasno da se treba nešto mijenjati pa Besek kreće s tri izmjene, ulaze Renan, Hrženjak i Lukačić, a u svlačionici ostaju Matova, Mihalinec i Možanić.

Pokušavali su Varteksovci nametnuti svoju igru, preokrenuti ritam utakmice, ali, lagana dva gola prednosti bila su više nego dovoljna za Poletovce. Ekipa Zorana Šardija je uspijela kontrolirati igru i u nastavku poluvremena. I naravno, znalački iskoristiti svaku situaciju za 'uštediti' pokoju sekundu.

Svi pokušaji Bumbara bili su lak plijen za obranu domaćina, predvođenu odličnim Mesarićem. Potvrdili su se 'Crveni' još jednom kao nesavladiva prepreka za Bumbare, koji pobjedu nisu ubilježili već više od pet sezona.

I tako, kada su već svi očekivali sudački zvižduk, Nino Patafta svojim 14. golom sezone postavlja konačnih 3:0 za veliko slavlje Red Boysa na tribinama stadiona u Svetom Martinu na Muri.

- Utakmica je imala veliki ulog, osim tri boda značila je puno i s psihološke strane, ovom pobjedom smo otišli na pet bodova Varteksu i došli na korak do prvog mjesta. Nismo odigrali neku perfektnu utakmicu, ali zabili smo dva gola i imali prednost na odmoru. Pali smo na samom kraju utakmice, zadnjih 15-20 minuta, Varteks se pokazao kao spremnija ekipa u tom segmentu, ali pokazali smo se da smo čvrsti, da teško gubimo utakmice i onaj tko nas želi pobijediti mora biti puno, puno bolji nego je to danas bio Varteks – istaknuo je nakon utakmice Želimir Orehovec, član stručnog stožer Poleta.

Trener Besek nije mogao biti zadovoljan, ishodom, ali niti igrom.

- Ovo nije ono što bih ja želio od ekipe. Ovo nije ono na čemu radimo na treninzima. Djelovali smo bez energije, bez volje, ispuhano. Dogovaramo nešto prije izlaska na teren, i već krenemo s minusom. Teško se u takvoj situaciji vraćati, ali nije bilo danas igrača koji bi nešto pokrenuo. Na kraju potpuno zaslužena pobjeda Poleta. – zaključio je Dražen Besek.

Bumbari će vrlo skoro imati prigodu za popravak, jer već u idućem kolu na rasporedu je novi derbi, kada dolazi Pitomača. Utakmica će se izvanredno igrati u petak, 11. listopada, jer je Sloboda ponovno zauzeta.

Polet – Varteks 3:0 (2:0)

Sveti Martin na Muri. Igralište Poleta. Gledatelja: 400. Glavni sudac: Tomislav Hlevnjak (Herešin), pomoćni suci: Miodrag Plantak (Križevci), Marko Gašparić (Virovitica).

Strijelci: 1:0 Perčić (1), 2:0 Benko (35), 3:0 Patafta (90).

Polet – Jambres, Fotak, Mesarić, Brlek, Štefanec, Obadić (od 67. L. Novak), Barat, Vuković, Perčić (od 78. Tuksar), Benko (od 48. Jurinić), Patafta. Trener: Zoran Šardi.

Varteks - Banfić, Ptiček, Katanec, Matova (od 46. Renan), Kukec, Kovačec (od 81. Hrastić), Mihalinec (od 46. Lukačić), Možanić (od 46. Hrženjak), Kanceljak, Havojić (od 63. Telebar), Glavica. Trener: Dražen Besek.