Najviša pobjeda Varteksa ove sezone, Graničar na 'Slobodi' dobio 9 golova

12. KOLO

U 12. kolu 3. HNL Sjever Bumbari su na SC Sloboda dočekali Graničar iz Đurđevca, posljednjeplasiranu momčad prvenstva i uvjerljivo pobjedili s 9:0.

Utakmica je bila riješena već u prvom poluvremenu, a pritisak i prilike Varteksa nizale su se iz minute u minutu. Apsolutni junak utakmice bio je Tihomir Šoštarić koji je zabio pet golova do 47. minute.

Već u trećoj minuti zaprijetio je Šoštarić na ubačaj Benkovića, ali nije dobro zahvatio loptu. U petoj minuti uzvraća Graničar, a ovaj put na Varteksovom golu našao se Pozder koji je bio siguran cijelu utakmicu i imao nekoliko sjajnih intervencija kojima je zaključao svoja vrata.

Pomutnja u gostujućoj obrani dogodila se u sedmoj minuti. Prvo je pucao Kuhar, vratar je odbio do Šoštarića koji šalje loptu do desnog kornera, tamo ju dostiže Masten, šalje u kazneni prostor, a braniči Graničara međusobno se napucavaju i šalju loptu u vlastitu vratnicu.

U 16. minuti se otvorilo za Varteks i nije se stalo do kraja. Šoštarić sjajno dočekuje preciznu loptu Mastena za 1:0. Skoliber dvije minute nakon puca s vrha šesnaesterca, a u 22. Šoštarić u petercu ne uspijeva do pogotka. U nastavku akcije Malenović puca iznad gola.

U 28. minuti Šoštarić drugi put pogađa glavom. Pogotku je prethodio udarac Skolibera na proigravanje Kukeca.

U 34. već imamo hat-trick Šoštarića. Uigrana kombinacija i odlična snalažljivost Skolibera i strijelca rezultirala je sigurnim završetkom akcije. Do poluvremena gosti iz polukontre gađaju stativu, a Kuhar odmah na drugoj strani kasni sekundu na ubačaj Benkovića te lopta paralelno s gol-crtom ostaje u polju. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Skoliber uzima loptu na centru, sjurio se prema vrataru koji brani njegov udarac, ali odbija samo do Šoštarića koji natrčava i zabija za svoj i Varteksov četvrti pogodak u prvom poluvremenu.

Trener Želimir Orehovec u drugom poluvremenu u igru ubacuje Broza, a vadi Težačkog. A Šoštarić nastavlja s golovima. Prvo je dobro poslužio Kuhara koji 1 na 1 s golmanom ne zabija, a zatim sam u 47. minuti, nakon prizemnog dodavanja Benkovića iz dubine, sigurno pogađa za 5:0, ujedno i svoj peti zgoditak.

Šoštarić u međuvremenu nekoliko puta sjajno namješta za Skolibera kojeg je krenulo u 62. minuti. Tada u kaznenom prostoru zaobilazi golmana, vara braniče i sigurno puca za 6:0 Varteksa.

U igru je umjesto Malenovića ušao Šenkiš te Žganec umjesto razigranog Mastena. Žganec je imao dvije dobre prilike koje nije iskoristio, ali se iskupio u posljednjoj minuti golom za 9:0. U međuvremenu Kukec je sjajno pogodio u 73. minuti u desnu malu mrežicu s vrha šesnaesterca – neobranjivo za protivničkog golmana.

Prvijenac ove sezone zabio je i Šenkiš u 83. minuti. U lijepoj akciji izigrana je obrana Graničara i nemoćni golman koji je loptu Šenkiša samo ispratio pogledom. Kao što smo već prije napisali, konačni rezultat postavio je Žganec u zadnjoj minuti susreta.

Bumbari su dvoboj od početka kontrolirali te ozbiljnim pristupom gostima nisu pružili ni jedan posto šanse za uzimanje boda. U sljedećem kolu Varteks ide na noge Mladosti iz Ždralova, momčadi koja je prva na tablici i ove sezone ne zna za poraz.