Pobjeda Varteksa u Virju, s tri boda došli na treće mjesto

TRI BODA KOD PODRAVCA

Bumbari su danas gostovali u Virju kod Podravca i uzeli tri boda u teškoj utakmici. Rezultatom i pobjedom 3:2 Varteks je došao na treće mjesto 3. HNL Sjever. Utakmica je bila puna preokreta i dobrih prilika, ali krenimo redom.

Inicijativu je Varteks pokazao odmah na početku, domaćini praktički nisu prošli centar, ali su na kraju oni prvi zabili u 7. minuti. Bumbari se vraćaju brzo, u 11. minuti Šoštarić nakon udarca Vukovića dobro prati akciju i zabija za izjednačenje.

Šoštarić je zatim u 19. dobro zamislio akciju, dodao u šesnaest, ali Skoliber ostaje kratak. U 27. minuti Varteks preokreće rezultat i vodi – slobodan udarac na dvadesetak metara, Skoliber puca glavom, protivnički golman nespretno odbija te natrčava Sušac i zakucava za 1:2 Varteksa.

Nažalost, Bumbari nisu izdržali do kraja poluvremena. Kukec nespretno dodaje protivničkom napadaču u for te na isteku vremena u 45. Podravac izjednačava na 2:2.

Početkom drugog poluvremena Pomper, koji je zamijenio u prvom poluvremenu ozlijeđenog Malenovića, dobro puca s lijeve strane, ali vratar brani nogom.

Podravac je u tom trenutku bolje izgledao na terenu, dok su Bumbari većinom do 70. minute držali defenzivni gard s povremenim prolazima Kosira i Skolibera.

I onda u 74. minuti ukazuje se vrlo dobro Vuković koji je strpljivo čekao u šesnaestercu, Šoštarić je dodao, Vuković nije pucao iz prve, ali zatim sigurno poentirao u golmanov desni kut. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao iako je Skoliber u kontri imao dobru priliku za povećanje vodstva, a domaćini u zadnjoj minuti slobodni udarac s 19 metara koji je Pozder obranio.

Za tjedan dana Varteks dočekuje na stadionu Sloboda momčad Bjelovara. Bumbari su s nova tri boda došli na treće mjesto prvenstvene ljestvice te sada imaju 14 bodova, tri manje od vodeće Mladosti iz Ždralova i jedan manje od drugog Radnika.