Minimalan poraz Bumbara protiv Varaždina u četvrtfinalu Kupa ŽNS

GRADSKI DERBI

Varteks nije uspio ući u polufinale Kupa ŽNS. U gradskom derbiju na 'Slobodi' bolji je bio NK Varaždin s kasnim golom Fućaka u 87. minuti, ali Bumbari su cijelo vrijeme izgledali i odlično parirali prvoligašu.

Na tribini varaždinskog stadiona skupilo se gotovo petstotinjak gledatelja koji su mogli uživati pravom nogometnom danu. Dodatni čar utakmici dalo je nevrijeme i pljusak koji je počeo padati sredinom prvog poluvremena u kojem su dobre šanse zabilježile obje momčadi.

Bumbari su inicijativu pokazali od prve minute, pokazali da se ne misle braniti, napadački trojac Skoliber – Šoštarić – Kosir u nekoliko je navrata stvarao probleme obrani Varaždina.

U 16. minuti Skoliber je imao čistu priliku jedan na jedan s Mrmićem u kojoj je Varteks mogao povesti, ali je loptu poslao nekoliko metara pored gola. Varaždin zatim počinje prijetiti, a Pozder pokazuje sigurnost na Varteksovom golu.

Kako je počelo drugo poluvrijeme, tako je Varteks opet bio aktivniji, ubacivanjima s boka i kontrama, ali dominacija u posjedu lopte bila je na strani Varaždina. Prvoligaš je bio opasan iz nekoliko neugodnih slobodnjaka, a Varteks preko Kosira, koji u 55. minuti puca nekoliko centimetara iznad gola i Malenovića iz daljine pokušava stvoriti prednost.

U 64. minuti opasan je Varaždin, Đurasek puca s dvadesetak metara i gađa stativu. U zadnjih dvadeset minuta Bumbari uspostavljaju ravnotežu, sjajno pariraju prvoligašu, ušli su Žganec i Pomper te je sve mirisalo na pogodak. U jeku napada, Bumbari su pomalo zaboravili na jednu brzu tranziciju Varaždina te Fućak dobiva dubinsku loptu, pretrčava Varteksovu obranu, izlazi pred Pozdera i zabija u 87. minuti za 1:0 Varaždina.

Do kraja susreta, Varteks riskira na sada već natopljenom terenu, pokušava doći do izjednačenja sjajnom kombinatorikom na sredini i eventualnih jedanaesteraca, ali uz tri minute sudačke nadoknade nije se stiglo napraviti više.

Navijači Varteksa i White Stonesi, mogli su biti zadovoljni igrom i zalaganjem, pogotovo ako se u obzir uzme izostanak nekih igrača. Bumbari su iza sebe imali pravu podršku i pjesmu koja je odjekivala cijelo vrijeme s tribine Slobode, a već u subotu nastavlja se natjecanje u 3. HNL Sjever i gostovanje u Virju kod Podravca gdje tražimo nova tri boda u sezoni koja se za Varteks tek zahuktava!