Varteks u Ludbregu u sjajnoj utakmici došao do boda protiv Podravine

19. KOLO 3.HNL

Nogometni klub Varteks u 19. kolu 3.HNL igrao je županijski derbi protiv Podravine u Ludbregu. Domaćini su Varteks dočekali na petom mjestu dok su Bumbari u Ludbreg došli kao deveti.

Varteks je utakmicu započeo u formaciji s tri braniča Kudumija, Režić i Radić (3-5-2). U veznom redu igrali su Vuković, Nježić, Kukec, Malenović i Lukan, dok su napadački dio predvodili Vajagić i Kesse. Na golu je već standardno bio Jovan.

U prvom poluvremenu gledali smo izjednačenu igru na obje strane, ali bez većih šansi. Mreže su mirovale sve do 36. minute kada Bumbari dolaze u vodstvo preko kapetana Frana Kukeca.

Slobodni udarac izveo je Režić, domaći golman Kovačić loptu odbija, ali samo na glavu Kukeca koji pogađa za prvi gol na utakmici.

Do kraja poluvremena morao je izaći iz igre Borna Radić, a zamijenio ga je Dvanajščak.

U drugom poluvremenu vidjeli smo preokret domaćina, ali i povratak Varteksa te na kraju bod iz Ludbrega. Podravina je odmah na početku drugog dijela izjednačila preko Golubara, da bi uskoro i preokrenula rezultat autogolom Režića. Ipak, konačan rezultat postavlja Kesse u 74. minuti.

Sjajna utakmica odigrana u Ludbregu tako je završila 2:2. U sljedećem, 20. kolu 3.HNL Sjever, na domaćem terenu Varteks dočekuje Bjelovar.