Pobjeda Varteksa na gostovanju u Đurđevcu

17. KOLO 3.HNL SJEVER

Varteks je danas u 17. kolu 3.HNL Sjever gostovao u Đurđevcu kod Graničara.

Utakmica je završila 2:0 za Varteks i riješena je u prvom dijelu.

Prvo poluvrijeme donijelo je dominaciju Bumbara. Domaćini su bili praktički bez šanse, a Vajagić i Kesse donijeli su prednost Varteksu.

U 11. minuti prvu je priliku imao Kesse, dobro pucao, a domaći golman odbio loptu u korner. U 28. pada gol. Kukec probija kroz sredinu, nanizao je tri igrača i pucao. Vratar uspijeva samo skrenuti loptu do Vajagića koji natrčava i zakucava za 1:0.

Desetak minuta kasnije, 2:0 za Varteks. Kesse probija po desnoj strani, dodaje na drugu stranu 16-erca do Vajagića koji ponovno vraća loptu u sredinu gdje se sjajno snalazi Kesse. Priliku da na odmor Bumbari odu s većom razlikom propušta Malenović u 45. minuta gdje izlazi 1 na 1 s golmanom, ali ga čuvar mreže Graničara dobro 'čita'.

Bumbari su prepustili inicijativu Graničaru. Od zabilježenih prilika, Nježić je u 55. minuti gađao s više od 20 metara, dok se u ostatku poluvremena igralo na polukontre i kontre s gostujuće strane, a Jovan je na vratima Varteksa obranio što je trebao.

U sljedećem 18. kolu Varteks je domaćin na Slobodi Papuku iz Orahovice.