Pobjeda Bumbara protiv Virovitice, Golubar i Šoštarić preokretom riješili susret

13. KOLO

Danas je Varteks na SC Sloboda igrao utakmicu 13. kola 3.HNL Sjever protiv Virovitice. Bumbari su pobijedili s 3:1, a dva pogotka zabio je Josip Golubar, dok je pobjedu potvrdio Tihomir Šoštarić.

Susret je odigran na Slobodi bez prisustva gledatelja zbog epidemioloških mjera Nacionalnog stožera.

Gosti su bolje započeli utakmicu, u prvih deset minuta, imali su tri izgledne prilike. Vratar Varteksa Silvio Jovan bio je uspješniji u svim okršajima s napadačima Virovitice.

Prvi priliku Varteks ima preko Matučeca. Šoštarić dobro podvaljuje loptu, ali gosti blokiraju šut Matučeca. U 13. minuti gol za Viroviticu. Lopta se ubacuje u šesnaesterac, protivnički igrački dobro kombiniraju, lopta dolazi do Nikole Suvajca koji iz poluvoleja zabija s pet metara za 0:1.

U 19. minuti Šoštarić uzima slobodni udarac sa 17 metara, ali puca preko gola, dok u 22. minuti u izglednoj situaciji isti igrač pogađa prečku. U 35. minuti, nakon konstantnog pritiska Bumbara, napokon dolazi do izjednačenja. Matučec izbacuje u priliku Golubara, koji smiruje loptu i uz pomoć stative gađa za 1:1.

Krajem poluvremena Virovitica ima još dvije izgledne prilike koje ne uspijeva pretvoriti u pogotke. Drugi dio započinje još odlučnijim Varteksom da dođe do tri boda i u 49. minuti dolazi u vodstvo. Ponovno do Golubara dolazi lopta na vrhu šesnaesterca, a on precizno lijevom nogom zabija u suprotni kut golmana Virovitice.

Jedan od najiskusnijih igrača Varteksa zaslužan je i za treći gol. Povukao je polukontru u 66. minuti, pred golom loptu daje na lijevu stranu gdje se nalazi Šoštarić koji precizno gađa za 3:1.

Gosti su od tada potonuli, igra je i malo stala, a u 72. minuti Matučec gađa prečku nakon udarca s 15 metara. Još jednu sjajnu priliku imao je Šoštarić u 85. minuti nakon što je Benković prizemno ubacio na sedam metara ispred gola, ali napadač Varteksa šalje loptu visoko iznad gola.

Varteks je tako u drugoj utakmici ovog tjedna stigao do tri boda. Na tablici Varteks je na osmom mjestu sa 16 bodova u prvenstvu 3.HNL Sjever, ali s dvije utakmice manje koje još treba nadoknaditi.

U sljedećem 14. kolu Bumbari idu na gostovanje u Ždralove kod Mladosti.