Težak poraz na gostovanju u Orahovici

Varteks je u subotu 16. listopada na gostovanju kod Papuka u Orahovici doživio težak poraz (6:1). Jedini pogodak za Bumbare zabio je iz penala Leon Benko.

Od početka se vidjelo da će to biti teška utakmica za Bumbare, prvo poluvrijeme domaćini su dominirali, bili bolji i na poluvrijeme su otišli s vodstvom od dva gola (Rukavina 32. i Špoljarić 35. minuta).

Bolje započinjemo drugo poluvrijeme, stvaramo pritisak i nadu da se rezultat može preokrenuti. Tako Leon Benko iz kaznenog udarca u 57. minuti smanjuje zaostatak. I kad se činilo da se Bumbari mogu posve vratiti u utakmicu, presjekao ih je eurogol Tomislava Bušljeta samo četiri minute kasnije.

U razmaku od 70. minute pa do kraja Papuk gađa još tri puta mrežu Kanižaja te zasluženo osvaja tri boda. Bumbari nisu imali svoj dan, malo toga je funkcioniralo kako treba i sada se treba okrenuti novim izazovima jer do kraja jesenskog dijela ostalo je još 5 utakmica.

Sljedeće kolo domaćini smo NK Međimurju.