Varteks poveo protiv Međimurja pa se 'ugasio', gosti sa Slobode odlaze s tri boda

Varteks je na Slobodi ugostio NK Međimurje u sklopu 10. kola 3. HNL Sjever. Prošlosezonski drugoligaši i gosti uzeli su tri boda pobjedom 3:1 (0:0).

Prvu dobru priliku na utakmici imao je Antolek u 11. minuti na dodavanje Maura Benka, ali njegov šut prošao je malo pored desne vratnice. Nedugo zatim, Leon Benko pokušava iz slobodnog udarca s 25 metara, ali lopta opet prolazi pored vrata. Tomašković puca u 26. minuti, ali golman Međimurja to lagano brani.

Mauro Benko ima sjajnu šansu u 30. minuti kada prolazi nekoliko obrambenih igrača Međimurja, no iskosa puca neprecizno. Čakovčani pokazuju da su dobri u kontrama u 33. minuti, ali njihov pokušaj završava u korneru. Kanižaj tako dobro brani udarac Međimuraca u 38. minuti.

Dobra kombinacija Bumbara pred kraj prvog dijela. Antolek je podmetnuo loptu iza leđa obrane Međimurja, do nje stiže Mauro Benko čije dodavanje prema Leonu presijeca obrambeni igrač. Međimurski napadači još imaju jednu dobru priliku na samom kraju poluvremena, ali udarac ide pored gola Kanižaja.

Odmah na otvaranju poluvremena vatreno s obje strane. Mladi Fran Rožmarić zabija za Bumbare u 49. minuti sjajnim udarcem s 18 metara, ali Varteks vodstvo drži samo dvije minute kada Međimurci ekspresno zabijaju za izjednačenje rezultata.

Međimurje dolazi u vodstvo u 66. minuti sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca s 20 metara. Gosti se zatim nalaze u naletu sljedećih desetak minuta i traže treći pogodak.

U sudačkoj nadoknadi Radić spašava s crte novi pogodak za Međimurje, a Varteks zadnju priliku na susretu ima duboko u sudačkoj nadoknadi, ali Benko nakon ubacivanja u 16 metara nije dovoljno precizan glavom. Kada se činilo da je tu kraj, Međimurje kreće u kontru, prvi udarac Kanižaj brani, ali na odbijenu loptu natrčava igrač Međimurja i zabija za konačnih 3:1.