Odličnom igrom Varteks protiv Podravine došao do treće pobjede u nizu

8. KOLO

Varteks je u osmom kolu 3.HNL Sjever u Svetom Martinu na Muri, na terenu NK Poleta, došao do pobjede od 3:1 u županijskom derbiju protiv Podravine. Bumbari su i ovu utakmicu odigrali na 'domaćem' gostujućem terenu s obzirom da je SC Sloboda bila suspendirana još ovaj susret.

Golove za Varteks zabijali su dva puta Josip Golubar te Lovro Vitković.

Utakmica je počela šahovski, odmjeravanjem snaga i prvu priliku imali su gosti u 15. minuti te su ju odmah i pretvorili u pogodak nakon centaršuta precizan je bio Kesse.

Podravina nije dugo čuvala rezultat jer Bumbari izjednačuju u 24. minuti. Korner s desne strane izvodi Brezovec, mladi Vitković skače, golman prvi udarac brani, ali na odbijenoj loptu ponovno se nalazi Vitković i nogom zabija za 1:1.

Golubar u 35. minuti ubacuje na drugu stativu gdje Benković zamalo kasni, a Režić je pokušao i iz slobodnog udarca nekoliko minuta kasnije.

Preokret za Varteks stiže u 43. minuti – Vuković sjajno daje preciznu loptu kroz sredinu, Golubar natrčava, smiruje loptu i hladno zabija.

U drugom poluvremenu Varteks povećava svoje vodstvo i smireno vodi utakmicu kraju. Jedini gol u drugom dijelu postiže Golubar iz jedanaesterca u 57. minuti.

Varteks je tako ostvario treću pobjedu u nizu. Nakon osam kola ima 13 bodova i nalazi se na petom mjestu. Sljedeće kolo koje se igra 17. listopada Bumbari putuju u goste šestoplasiranom Bjelovaru koji ima dva boda manje.