Bumbarima bod u derbiju protiv lidera, nakon lude završnice

Dolovski je s bijele točke pogodio za 3:2 u 86. minuti...

Radnik i Varteks dosad u sezoni imaju omjer i ukupno rezultat 1:1. Svaka momčad je pobijedila jednom, Radnik kod kuće, rezultatom 1:0, a identičnim rezultatom Varteks je pobijedio na Slobodi. 'Radnicima' je to ujedno i jedini poraz u sezoni, u kojoj su nakon pobjede u derbiju 'pobjegli' Poletu na šest bodova.

I nakon treće utakmice Radnika i Varteksa, ishod sezone ostaje neodlučen, jer je subotnji derbi na Slobodi završio je neriješnim rezultatom, u utakmici koja je imala svoju 'ludu' završnicu.

Trener Goričanec u utakmici nije mogao računati na Vlaha i Kukeca, što je bio prilično veliki hendikep, jer se radi o izuzetno važnim igračima, stoga je po prvi puta ovog proljeća zaigrao s četiri igrača u posljednjoj liniji, a šansu od 'prve' su dobili Pukšec i Premužić.

Prva veća prigoda otišla je na stranu gostiju, kada nakon ubačaja zdesna loptu iznad vratnice šalje Mihael Mladen, u 18, minuti.

Drugi Mladen, Hrvoje, prijeti iz slobodnog udarca u 22. minuti, no Banfić loptu 'skida' ispod grede. U nastavku akcije, iz kornere, obrana Varteksa slabo čisti, a Ferenčak u kaznenom prostoru posprema za 0:1.

Izjednačenje u 30. minuti. Odlična kombinacija Glavice i Jakupaka, a ovaj potonji ubacuje u sredinu, gdje prvi pokušaj Stojka obrana brani, ali lopta mu se ponovno odvija i neobranjivo tuče za izjednačenje.

Varteks Radnik 28

Varteks je igrao dobro u tom razdoblju igre, a odličnu šansu imali su u 32. minuti, kada Glavica tuče, no vratar Radnika brani.

Do poluvremena gledamo zanimljivu utakmicu, Varteks se vrlo dobro parirao lideru Radniku. Gosti su najbolju prigodu imali u 41. minuti, kada snažan udarac Srbljinovića izvana odsjeda u gredi, nakon čega se odbija visoko u zrak, te ponovno završava u okviru gola.

Do kraja poluvremena i još jedan odlična prigoda za Varteks, kada loptu u kaznenom prostoru prihvaća Glavica, ali ne reagira najbolje.

Bilo je to odlično prvo poluvrijeme, u kojem se Varteks protiv najbolje momčadi lige prezentirao u vrlo solidnom izdanju.

U nastavku igre prvo uzbuđenje u 48. minuti, kada sudac nije vidio kazneni udarac za Varteks, nakon igranja rukom gostiju.

Ipak, Varteks stiže do vodstva, u 52. minuti, za slavlje na tribinama. Premužić sa sredine upošljava odlično Glavicu, a napadača Bumbara s braničem na leđima odlično pogađa za vodstvo Varteksa.

Varteks Radnik 35

Glavica pokušava iz slobodnog udarca, ali loptu na crti skida glavom jedan od braniča Križevčana.

Ipak, gosti stižu do izjednačenja u 60. minuti, a opet se radilo o gužvi u 16-ercu, gdje je na pravom mjestu Leon Klarić Lacić koji je tek ušao u igru i glavom pogodio za 2:2.

Utakmica je bila odlična Varteks se prezentirao u odličnom svijetlu, nije se pretjerano vidla razlika između lidera na tablici i trećeplasirane ekipe, a na oduševljenje stadiona Slobode, sudac je u 86. minuti pokazao na bijelu točku. Dolovski je s nje precizan za novo vodstvo Bumbara, i činilo se – pobjedu.

Gosti se, međutim, nisu predavali, te par minuta poslije, stižu i do pogotka. Strijelac za 3:3 bio je Mihael Mladen, tako da će se Bumari morati zadovoljiti s jednim bodom, u utakmici gdje su bili nadomak velikoj pobjedi.

Kao i prošlog tjedna, Varteks je tako odigrao 3:3, a ovo im je već treći domaći remi ovog proljeća, nakon Podravca i Koprivnice.

U sljedećem kolu Bumbari gostuju kod drugoplasiranog Poleta, u još jednom derbiju kola.

Varteks – Radnik 3:3 (1:1)

Strijelci: 0:1 Ferenčak (23), 1:1 Stojko (31), 2:1 Glavica (52), 2:2 Klarić-Lacić (60), 3:2 Dolovski (86-11m), 3:3 M. Mladen (88).

Varteks – Banfić, Stojko, Kos, Lukačić, Jakupak, Matova, Mikičić, Dolovski, Glavica, Premužić (od 64. Benković), Pukšec (od 46. Horaček). Trener: Nikola Goričanec.

Radnik – Vrbančić, Šabijan, Kovač, Mateus (od 80. Stubičan), H. Mladen, Srbljinović, Jandračec (od 60. Klarić-Lacić), Kobelščak (od 60. Dlesk), M. Mladen, Jandrašec, Ferenčak, Gabriel. Trener: Antun-Anthony Pavlović.