Bumbari uvjerljivi protiv Papuka, svi golovi pali u prvom poluvremenu

Važnu pobjedu Varteksa obilježila je i ozljeda vratara Banfića na početku utakmice...

U jednoj od ključnih utakmica sezone Varteks je svladao Papuk Osječko 1664, rezultatom 3:1. gdje su sva tri gola pala u prvom poluvremenu te povećao prednost na trećoj pozciji tablice 3. NL Sjever.

U prvoj od dvije domaće utakmice, protiv Papuk Osječkog 1664 Varteks je odmah na početku doživio šok. Vratar Jura Banfić stradao je u sudaru s jednim od igrača gostiju, i ostao nepomično ležati neko vrijeme. Odmah je pozvana i hitna, Banfić se pridigao, čak je i želio igrati, ali je na golu debitirao mladi David Kanižaj.

VArteks Papuk 13

Prvi vratar Bumbara pregledan je u bolnici te će morati biti zadržan neko vrijeme na promatranju, ali vrlo vjerojatno je za njega sezona završena. Na ovaj šokantan početak ekipa je reagirala na najbolji mogući način – golovima.

Bila je ovo važna utakmica, pa su Bumbari od prve minute krenuli vrlo koncentrirano i dominirali cijelo prvo poluvrijeme. Ovog pute nije izostala niti realizacija. Prvi gol postigao je Saša Stojko u 16. minuti, a već sedam minuta kasnije strijelac je i Dejan Glavica. Golu je prethodila kontra koju je povukao Dino Premužić i ostavio za prvog topnika Bumbara koji pogađa za 2:0.

VArteks Papuk 11

VArteks Papuk 24

Potvrda odlične igre stigla je u 38. minuti kada raspoloženi Premužić postiže gol za povećanje prednosti na tri gola. Domaćin je dominirao, mogla je prednost Varteksa biti i izraženija, ali promašene prigode gosti kažnjavaju u sudačkoj nadoknadi te uspijevaju smanjiti na 3:1 preko Petra Špoljarića.

I u nastavak Varteks ulazi dominantno, sa ozbiljnom željom da riješi utakmicu prije kraja, i ojača svoju poziciji na trećem mjestu tablice. Varteks je već u 53. minuti mogao ponovno otići na tri gola prednosti. Dolovskog u kaznenom prostoru vratar gostiju ruši, a unatoč primjedbama Orahovčana, sudac je neumoljiv i pokazuje na bijelu točku.

Nažalost, potvrdilo se pravilo da igrač koji je rušen, ne puca kazneni udarac. Udarac Dolovskog vratar gostiju Mahaček brani.

Imao je Varteks nadmoć, podosta prigoda, prijetio je Vlah iz slobodnog udarca, potom i Glavica, ali rezultat se nije mijenjao sve do kraja utakmice.

Unatoč sigurnoj pobjedi, trener Goričanec nije bio zadovoljan.

- Ma ljut sam, ne mogu biti do kraja zadovoljan. Ne smije nam se dogoditi da dobijemo treći žuti u ovakvoj utakmici. Posebice na kraju utakmice. Sada će naša dva važna igrača propustiti ključnu utakmicu za treće mjesto – istaknuo je 'vrući' Nikola Goričanec.

Strijelac i asistent na ovom susretu bio je Dino Premužić, koji dobiva sve više prigoda u posljednje vrijeme.

- Sve smo riješili već u prvom dijelu, iako smo nesmotreno dobili taj gol, ponovno iz prekida. Moramo biti zadovoljni pobjedom, igrali smo sigurno, a i ja sam zadovoljan golom, naravno, ali uvijek se može i mora bolje – istaknuo je Premužić.

U sljedećem kolu Varteks će ugostiti Dinamo Domašinec, nad kojim sada ima pet bodova prednosti, jer su Domašinčani poraženi od Poleta.

Varteks – Papuk Osječko 1664 3:1 (3:1)

Varaždin, stadion Slobode. Gledatelja: 100. Suci: Rupčić (Kalinovac), Brunec (Koprivnica), Huđ (Koprivnica).

Varteks - Banfić (od 9. Kanižaj), Vlah, Kos, Matova, Stojko, Mikićić, Kukec, Jakupak, Dolovski (od 84. Vajagić), Premužić (od 73. Horaček), Glavica. Trener: Nikola Goričanec.

Papuk Osječko 1664 – Mahaček, Z. Špoljarić (od 84. Mataija), Mađaš, Šantić, Ćavić, P. Špoljarić, Bušljeta, Podboj, Jusup, Zdelar, Rukavina (od 62. Patača). Trener: Dragan Kralik.