Bumbari sigurnom igrom stigli do pobjede u Središću i trećeg mjesta!

Jedini pogodak postigao je prvi 'topnik' Dejan Glavica, u 44. minuti.

Varteks u Murskom Središću nije slavio pune dvije sezone, ali u subotu je 'pala' i ta tradicija. U sklopu 25. kola 3. NL Sjever Varteks je pobijedio neugudnog Rudara, ekipu koja je prije dva tjedna 'demontirala' i vodećeg Radnika. Bumbari su sigurnom igrom stigli do sva tri boda i osigurali matematički treće mjesto na tablici.

U utakmicu je Varteks ušao u punom sastavu, što se tiče igrača u polju, ali već u 17. minuta klupa mora raditi promjenu, jer se ozlijedio povratnik nakon kartona, Jura Kos, pa je ponovno u obranu uskočio Romario Matova.

Bumbari su igrali vrlo čvrsto, sigurno, po vrlo teškom terenu, kojeg je pred početak utakmice natopila kiša. Nagrada za dobru igru stiže na samom kraju prvog poluvremena.

Kapetan Fran Kukec odnosi loptu na sredini, dodaje do Glavice, koji prolazi svojeg čuvara i rutinirano posprema loptu iza leđa domaćeg vratara za vodstvo 0:1. I veliko slavlje na dijelu tribine gdje su bili Vateksovi navijači, koji su pohodili Mursko Središće u solidnom broju.

Rudar Varteks 30

Na poluvremenu i druga izmjena, pouzdanog Stojka, koji je tijekom tjedna imao problema s bolešću i virozom, mijenja Horaček, koji nastavlja dobrom igrom po desnoj strani.

Dobrom igrom nastavlja i Varteks, koji nije prednost ispuštao do kraja utakmice, iako je domaćin imao dobru priliku dvadesetak minuta prije kraja, no mladi Kanižaj je bio siguran na golu.

- Kontrolirali smo igru, ograničili smo ih samo na duge lopte, i tu jednu-jedinu prigodu, što je odlična stvar. Rudar je vrlo solidna i čvrsta ekipa, bila je to teška utakmica, drugačija nego ona u prošlom kolu. I ovo nam je prva pobjeda ovdje nakon dvije godine, što je dobar pokazatelj. – kazao je Marko Trojak, trener Varteksa te posebno pohvalio igrače.

- Čestitam igračima koji su odigrali izvanredno, ispunili su sve zahtjeve koje smo stavili pred njih, i baš sam ponosan i sretan. – kazao je Trojak.

Ovom pobjedom, Varteks je i matematički osigurao treće mjesto, dva kola prije kraja, što je odličan rezultat za Varteks. Predstoje im utakmice protiv Podravine kod kuće, i gostovanje u Virju.

- Čestitam svima na trećem mjestu, treneru Goričancu koji je vodio ekipu gotovo cijele sezone, potom svim igračima i Upravi koja je odradila odličan posao, ovo je uspjeh svih nas. Ne stajemo tu, idemo do kraja, s dvije pobjede u stilu završiti sezonu – zaključio je Marko Trojak.

Do kraja sezone su još dva kola, iduće subote je na rasporedu posljednja domaća utakmica, županijski derbi protiv Podravine, što će biti idealna prigoda za navijače Varteksa za dolazak na Slobodu, i proslavu trećeg mjesta.

Rudar – Varteks 0:1 (0:1)

Mursko središće, igralište Šuderka. Gledatelja: 300. Suci: Rupčić (Kalinovac), Plantak (Križevci), Ferenčić (Reka).

Strijelac: 0:1 Glavica (44)

Rudar – Kodba, Antolović, Zeljko, Belaj, Hlišć, Mikulić (od 65. Novak), K. Nedeljko, P. Nedeljko (od 90. Likin), Radiković, Vaš, Martinjaš. Trener: Damir Lepen Jurak.

Varteks – Kanižaj, Kos (od 18. Premužić), Vlah, Lukačić, Stojko (od 46. Horaček), Mikičić, Kukec, Matova, Jakupak, Dolovski, Glavica (od 90. Pukšec). Trener: Marko Trojak.