Varteks bolji od Papuka, s tri boda vraća se iz Orahovice

7. KOLO

Varteks je danas u sklopu 7. kola 3.HNL Sjever gostovao u Orahovici kod NK Papuka. Bumbari su na teškom gostovanju bili bolji od domaćina s 3:2 u dramatičnoj utakmici.

Početak susreta bio je dosta uspavan, barem s Varteksove strane. U osmoj minuti domaćini tuku po golu Pozdera, koji dobro brani, lopta se odbija ponovno do igrača Papuka koji puca preko gola. Papuk ima dobru šansu i u 28. minuti, ali jak udarac prolazi pokraj vrata Pozdera.

Netom prije nego što je Varteks zabio, Golubar i Radić dobro kombiniraju, odigravaju dupli pas u šesnaestercu, ali Golubarov udarac sigurno brani domaći golman.

U 29. minuti gol za Varteks – Dominik Matučec zabija drugu utakmicu zaredom nakon što je Kukec dobro ubacio u 16 metara, a Matučec glavom 'loba' istrčalog vratara Papuka. Do kraja poluvremena za Bumbare pokušava Šoštarić, čiji udarac golman brani, a u 39. domaćini pogađaju stativu.

Drugo poluvrijeme donosi puno drame i golova. Prvo se u 54. ističe Pozder fantastičnom obranom, a domaćini preko Čavića izjednačuju u 61. minuti na 1:1.

Ipak, Bumbari se brzo vraćaju. U 64. minuti već je 2:1 za Bumbare, a gol plasiranim udarcem postiže Šoštarić. Papuk se ponovno vraća pet minuta nakon. Pozder dobro brani, odbija se lopta na nogu Rukavini i ponovno je rezultat izjednačen.

U 74. minuti Golubar dobro ubacuje, Benković zahvaća loptu i pogađa spojnicu. Konačan rezultat u 80. minuti iz jedanaesterca postavlja Golubar koji je morao pucati dva puta zbog preuranjenog ulaska Varteksovog igrača. Siguran je bio u oba pokušaja, ali i najbitnije u onom drugom i ključnom.

Varteks se do kraja obranio i sačuvao sva tri boda s kojima odlazi iz Orahovice! U sljedećem 8. kolu igramo županijski derbi, domaćin smo Podravini iz Ludbrega.