REMI Varteks se vratio nakon šokantog gola u odličnoj utakmici, uz veliku podršku navijača!

Varteks i Polet su, u derbiju kola 3. NL Sjever podijelili bodove, gdje se Varteks vratio nakon šokantnog gola u 4. minuti.

Utkmica Varteksa i Poleta dočekivala se s velikom neizvješnošću. Igrala je prvoplasirana i četvrtoplasirana ekipa 3. NL Sjever, a obje ekipe se jako dobro poznaju, obzirom da igraju zajedno praktički posljednjih 10 godina u ligi.

Polet je u utakmicu ušao s puno boljim raspoloženjem, nakon 10:0 protiv Graničara Kotoribe, dok je Varteks neočekivano poražen u Domašincu, rezultatom 4:1.

Šok na tribinama, odlično popunjenog stadiona Slobode, gdje se okupilo 400-500 gledatelja, u 4. minuti. Mesarić prolazi po desnoj strani, Patafata je na pravom mjestu za 0:1.

377342368 2931650736971163 8343119848886283582 n

Polet je odigrao odlično prvo poluvrijeme, iako je Varteks pokušavao. No, svi pokušaji si bili jalovi, nedovoljno opasni. Taktički su gosti iz Međimurja odigrali odlično prvo poluvrijeme, unatoč činjenici da im je nedostjaalo nekoliko važnih igraća.

Nije ni Varteks bio kompletan, radi ozljede nije bilo Anđelkovića, a nakon Domašinca, otpao je i Jura Kos, tako da su Bumbari bez dva standardna igrača igrali u obrani.

U nastavku, ulazi Dolovski za Varteks, a bivši Varteksovac Mauro Benko za Polet.

Varteks kreće bolje u nastavak igre, bodreni neumornim White Stonesima, uspjeli su pzaprijetiti sigurnoj obrani Poleta u 59, minut, kada Kanceljak puca pored gola. Samo dvije minute kasnije prijeti i Glavica, ali lopta odlazi malo pored gola.

377338964 331571095912635 1696944234203684620 n

Inicijativu domaćih koriste odlični gosti, pa u 66. minuti Lukačić skida praktički s linije pokušaj gostiju. Minutu-dvije gosti imaju i stativu, nakon kornera.

A onda konačno i veselje na tribinama stadiona Slobode. Raspoloženi Matija Kanceljak prolazi po lijevoj strani, biva rušen u kaznenom prostoru, a sudac pokazuje na kazneni udarac. Ivan Dolovski namješta loptu na 'kreč', samo tjedan dana nakon promašaja u Domašincu, i ovaj put puca neobranjivo za 1:1.

Domaći igrači su imali punih 17 minuta za pobjedu, bodreni White Stonesima, pokušavali su sve da stignu do 3 boda, ali nije im pošlo za nogom. Glavica pogađa za 2:1, ali sudac pokazuje zaleđe.

Varteks nastavlja svoje napade, a gosti pokušavaju preko Mezge u 80. minuti, ali udarac odlazi preko gola.

Do kraja utakmice gledamo identičnu sliku, pokušaje Varteksa, koji je prva ekipa koja je uspjela zabiti gol Poletu, u sezoni.

Utakmica ja na kraju završila 1:1. a čini se da su i jedni i drugi bili zadovoljni ovakvim ishodom.

- Za ovo se živi, pravi derbi, za to se igra nogomet. Ja volim ovakve utakmice, Varteks su moji susjedi, kao što sam i rekao, za ovo se živi, najvažnije da je bila fer i korektna utakmica – kazao je Josip Brezovec, trener Poleta.

Varteks se vratio u drugom poluvremenu, na kraju i pritiskao da stigne do sva tri boda.

- Utakmica je bila prava derbi utakmica, kao što smo i najavljivali. Mislim da smo bili puno bolja ekipa od Poleta, primili smo nesretan gol u prvom poluvremenu, ali Varteks se uvijek vraća pa samo se tako vratili i danas. Ništa, idemo dalje, vratili smo se danas, idemo drugi tjedan u Ludbregu po pobjedu – istaknuo je Fran Kukec, kapetan Varteksa.

Varteks – Polet 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Patafta (4), 1:1 Dolovski (73-11m).

Varteks – Mrmić, Vlah, Kukec, Lukačić, Stojko, Milašinović (od 46. Dolovski), Matova, Mikičić (od 86. Rumbak), Jakupak, Kanceljak, Glavica. Trener: Zoran Vukelić.

Polet- Jambres, Telebar, Fotak Mesarić, Perčić, Žganec, Barat, Mezga, Težak (od 46. Benko), Jurinić (od 65. Štefanec), Patafta. Trener: Josip Brezovec.