Varteks slavio u derbiju u Ludbregu, golovima Glavice u 2. poluvremenu

Derbi 6. kola 3. NL Sjever igrao se u Ludbregu, a ujedno je to bio i županijski derbi, u kojem je Varteks stigao do važne pobjede!

Lubreške 'bluze' ove sezone igraju kao preporođene, imaju na kontu 9 bodova, stoga se znalo da će biti neugodan protivnik Bumbarima, a potvrdilo se to i na subotnjoj utakmici koja je igrana po kišnom vremenu i teškom terenu.

Stručni stožer Varteksa dobru vijest dobio je dan prije utakmice, kada je bilo poznato da će Jura Kos moći od prve minute, pa je u obrani krenuo trojac Vlah, Kos, Lukačić. Izostanak Anđelkovića uzrokovao je novu rotaciju u kadru, jer je nedostajalo igrača koji su 'under' pa je od prve minute ponovno krenuo mladi Milašinović. A ovog puta je na klupu preselio Dejan Glavica.

Prvo poluvrijeme proteklo je u zdušnom navijanju White Stonesa, koji bodre Bumbare od početka utakmice. Varteks je imao neku laganu terensku dominaciju Varteksa, ali Podravina je imala neke opasnije situacije. Srećom, Mrmić je siguran, u par navrata bravurozno intervenira.

381405363 350549073981189 1727642001504914307 n

U nastavku od početka kreće Dejan Glavica, i odmah Vateksovi napadi dobivaju dodatnu dimenziju, i Bumbari bivaju puno opasniji. Na drugoj strani radi ozljede igru u 62. minuti napušta kapetan Karlo Sambolec, što je veliki udarac za domaće, a samo par minuta kasnije, Varteks stiže i do pogotka.

Strijelac je upravo Dejan Glavica, u 64. minuti. Partner u napadu, neumorni Matija Kanceljak uzima jednu loptu te upošljava Glavicu u kaznenom prostoru, koji iskosa pogađa suprotni golmanov kuta za slavlje White Stonesa na tribinama.

Utakmica je inače bila odlična, s podosta dobrih poteza, ali i puno borbenosti i požrtvovnosti, tako da gledatelji na stadionu, unatoč kiši, nisu požalili dolazak.

Podravina se dodatno angažirala nakon primljenog gola, krenula u ofanzivu, a najbolju prigodu ima Filip Busija, jedan od ponajboljih na terenu, u 78. minuti, ali puca pored gola.

Krenula je Podravina taktikom 'svi u napad', a duboko u sudačkoj nadoknadi, u 97. minuti, to koristi prvi topnik Bumbara Dejan Glavica za potvrdu pobjede, i svoj peti prvenstveni gol. Jedan od napada Lubrežana obrana Varteksa čisti, lopta dolazi do Glavice, koji kreće u kontru s centra, prolazi i golmana i pogađa za 0:2 i tri boda Varteksa.

- Bila je to jedna očekivano tvrda utakmica, mislim da je bolja ekipa pobjedila. Podravina je bila čvrsta. ali mislim da smo mi više težili igri i zasluženo pobijedili - istaknuo je Ante Mrmić, vratar Varteksa, koji se istaknuo obranam i sačuvao svoju mrežu netaknutom, treći 'clean sheet' u sezoni.

- Teška utakmica, prvo poluvrijeme smo imali neke šanse, ali Mrma je to majstorski obranio. U drugom poluvremenu je Varteks imao više inicijative, i na kraju zasluženo pobjeda gostiju. Sretno Varteks u i dalje u prvenstvu, držim im fige da se do zadnjeg kola bore za naslov prvaka, jer su mlada ekipa koja to zaslužuje - kazao je prvi napadač Ludbrežana u ovoj sezoni, Mario Sačer.

- Znali smo da će biti teška utakmica, kišno vrijeme, teren takav kakav je, ali na kraju možemo biti zadovoljni. Glavica je riješio u drugom poluvremenu i okrećemo se sljedećem kolu protiv Rudara - istaknio je kapetan Fran Kukec.

Ovom pobjedom Varteks je preskočio Podravinu te se popeo do trećeg mjesta, a u sljedećem kolu Bumbari će na domaćem terenu dočekati odlični Rudar, koji im bježi jedan bod na drugom mjestu. Podravina u sljedećem kolu gostuje kod Međimurja, koje je poražno kod Poleta, rezultatom 4:1. Spomenimo i da Polet u idućem kolu gostuje u Pitomači.

Podravina – Varteks 0:2 (0:0)

Ludbreg, stadion Podravine. Gledatelja: 300. Suci: Dežđek (Kotoriba), Paman (Nedelišće), Ferenčić (Reka).

Strijelci: 0:1 Glavica (63), 0:2 Glavica (90+7).

Podravina - Kovačić, Havaić, Kudumija, Sambolec (pd 63. Vidović), Bačani (od 71. Banec), Busija, Giovanny, Zadravec, Golub, Huzjak (od 55. Štefanec), Sačer. Trener: Nevenko Blagaj.

Varteks – Mrmić, Vlah, Kos, Lukačić, Stojko, Kukec, Matova, Jakupak (od 90. Pukšec), Dolovski (od 77. Mikičić), Milašinović (od 46. Glavica), Kanceljak (od 88. Rumbak). Trener: Zoran Vukelić.