Varteks s pet golova uvjerljiv protiv Graničara

6. KOLO

Varteks je u šestom kolu 3.HNL Sjever nakon tri kola bez boda došao do pobjede. Bumbari su bili bolji od NK Graničara iz Đurđevca s čak 5:0.

Igralo se na igralištu NK Poleta u Svetom Martinu na Muri i ovom prilikom zahvaljujemo Poletu što nam je ustupio teren s obzirom da je Sloboda suspendirana.

Ovom pobjedom NK Varteks došao je na sedam bodova u šest kola, a samo je tri boda dalje od drugog mjesta. Za 'domaćine' su protiv Graničara zabijali redom: Matučec dva puta, Malenović, Golubar i Šoštarić.

Dio prvog poluvremena Varteks ne igra uvjerljivo. Pozder brani nekoliko dobrih šansi gostiju, a Graničar u 6. minuti promašuje penal.

Od 15. minute kreće pritisak Varteksa koji ne posustaje do kraja poluvremena. Na samom njegovom kraju Varteks dolazi do vodstva – za 1:0 pogađa Matučec s lijeve strane.

Drugo poluvrijeme ističe se Golubar s nekoliko solo prodora i pogotkom (4:0) , dok su prije njega zabijali Matučec (2:0) drugi puta nakon dobre kombinacije te Malenović (3:0) dobiva loptu na poziciji iz koje ne može promašiti.

Za kraj u 85. minuti zabija i Šoštarić nakon sjajnog snalaženja u 16-ercu.

Sljedeće, sedmo kolo, Varteks gostuje u Orahovici kod Papuka.