Podjela bodova u derbiju, Varteks se vratio u 2. poluvremenu iz minusa, ali do pobjede nije išlo

U još jednom derbiju kola nogometaši Varteksa i Rudara remizirali su na stadionu Slobode, u uzbudljivoj utakmici koja je imala dva različita poluvremena, u prvom je bolji bio Rudar, a u drugom Varteks.

Gosti su u Varaždinu krenuli vrlo otvoreno, s visoko postavljenom obranom, a to je i rezultiralo odličnom prigodom u 8. minuti, kada Jurak pogađa stativu.

Samo minutu kasnije, prijeti i Glavica, ali njegov udarac odlazi preko gola, no to je bila jedan od rijetkih prigoda. Vrlo teško su Bumbari probijali visoko postavljenu obranu Rudara. Središčanci su čak u nekoliko navrata stizali do kaznenog prostora domaćina, i opasno prijetili, ali Mrmić je ponovno bio odličan. Prvi udarac u okvir gola Varteksovci su uputili u 29. minuti, kada lijepo prolazi Dolovski, ali njegov udarac s dvadesetak metara nije dovoljno opasan.

Gosti u 35. minuti tresu još jednom stativu, nakon još jedne dugačke akcije gostiju. A to kao da je bila najava gola gostiju. Obrana Varteksa ponovno je dopustila ulazak s krila, prvi pokušaj Ratajeca, Mrmić brani, ali lopta mu se u nastavku još jednom vraća za vodstvo gostiju 1:0 u 40. minuti.

Najbolju prigodu u prvom dijelu Varteks ima u 42. minuti, kada Kanceljak dijagonalom izbacuje Stojka, a njegov centaršut obrana Rudara skida tik ispred natrčalog Glavice. Potom i odlična prigoda iz slobodnog udarca, malo izvan kaznenog prostora. Vlah namješta loptu i puca, ali njegov udarac odlazi preko gola.

U nastavku zamjena u redovima Bumbara, Pukšeca mijenja Mikičić, a domaćin je bolje krenuo u poluvrijeme. Imali su i odličnu prigodu u 58. minuti, kada nakon slobodnjaka, Glavica loptu loše zahvaća glavom.

Varteks kreće još ofenzivnije, ulaze Rumbak i Kos, ali ofanziva domaćih ostavlja i nešto više prostora Rudaru. Pa tako gosti prijete preko Cimermana, ali njegov udarac Mrmić skida tik ispod grede, u 74. minuti.

I onda veselje na drugoj strani, Glavica se ne predaje u kaznenom prostoru, a nakon duge akcije, lopta dolazi do Matije Kanceljaka koji se lijepo oslobađa igrača, i prizemnim udarcem pogađa za 1:1.

Na tribinama je uslijedila totalan euforija, a Kanceljak je u odličnoj akciji i tri minute kasnije, kreće sam prema golmanu, ali puca malo pored gola.

U odličnoj prigodi je i Renato Rumbak, u 83. minuti, ali puca ravno u golmana, u gotovo idealnoj prigodi.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, na žalost domaćih navijača, a i jedni i drugi su izlazak svojih ljubimaca s terena popratili pljeskom.

- Kada igra drugi protiv trećeg, onda je to derbi utakmica, a presudile su nijanse. Naš ulazak u utakmicu je bio nešto lošiji, a u drugome smo napravili neke rošade, pa je profunkcioniralo. Rudar je imao inicijativu, zabili su gol, a drugo je pripalo nama, i na kraju je rezultat realan - kazao je treber Varteksa Zoran Vukelić.

Gosti su imali vodstvo u utakmici, ali na kraju su morali biti zadovoljni s jednim bodom.

- Bila je jako čvrsta utakmica, borba za svaku loptu, i mislim da na kraju ne možemo biti zadovoljni bodom, jer smo imali više prigoda od Varteksa. Ništa, okrećemo se Međimurju, koje nas čeka dalje - istaknuo je Luka Liklin.

Strijelac pogotka za Varteksa bio je Matija Kanceljak.

- Dobili smo taj nespretan pogodak, nakon kojeg smo se vratili, na kraju mogli i pobijediti. Dobili smo ponovno prvi gol, to je stvar nepažnje, srećom da je Ante obranio par zicera pa je ostalo u prvom poluvremenu samo s jednim golom minusa - istaknuo je Kanceljak.

Varteks – Rudar 1:1 (0:0)

Varaždin, stadion Slobode. Gledatelja: 300. Suci: Ćosić (Bjelovar), Gašparić (Virovitica), Maslać (Virovitica).

Strijelci: 0:1 Ratajec (40), 1:1 Kanceljak (76)

Varteks - Mrmić, Vlah, Kukec, Lukačić (od 62. Kos), Stojko, Pukšec (od 46. Mikičić), Matova, Dolovski (od 62. Rumbak), Jakupak, Glavica, Kanceljak. Trener: Zoran Vukelić.

Rudar – Kodba, P. Nedeljko, Zeljko, Radiković, Vinko (od 70. Cimerman), Jurak, Šardi, Vaš, L. Liklin, Ratajec, K. Nedeljko. Trener: Damir Jurak Lepen.