Varteks u polufinalu kupa, nakon četiri gola Glavice u 'golijadi' protiv Podravine

Nogometaši Varteksa plasirali su se u polufinale Županijskog kupa, pobijedivši Podravinu, u dopadljivoj i efikasnoj utakmici.

Gledatelji na stadionu Slobode vidjeli su čak 9 golova, a od početka je Varteks bio bolja ekipa.

U 12. minuti vodstvo Varteksa, nakon jedne kontre, odlično otvaranje Bumbara, Glavica prolazi, ulazi u kazneni prostor i na sebi svojstven način, ljevicom zabija za vodstvo domaćina.

Radost i opuštenost domaćih nije dugo trajala, već u 17. minuti poravnanje na drugoj strani. Korner za goste s desne strane, u sredini je nebranjen Kudumija koji lagano posprema za 1:1.

Bio je to razigrani početak utakmice, a već u 22. minuti Varteks je ponovno u vodstvu. Strijelac je još jednom Dejan Glavica, nakon ubačaja Jakupaka, s lijeve strane.

Podravina u utakmici nije mogla računati na kapetana Sambolca, a kod 2:1 ozlijedio se i prvi 'topnik' Mario Sačer, što je dodatno oslabilo ludbreške 'bluze'.

Igralo se vrlo otvoreno, dopadljivo na obje strane, a Jakupak je asistent i za treći gol Varteksa, u 29. minuti. Ubačaj s lijeve strane, a u listu strijelaca se upisuje i Kanceljak, za 3:1, nakon odlične akcije.

Do poluvremena su gledatelji vidjeli i peti pogodak, ponovno odlično otvaranje Bumbara u kontru, Romario Matova bježi pratiteljima i postiže gol za 4:1.

U drugom poluvremenu Varteks nastavlja dominaciju, a Glavica postiže i treći gol na utakmici, za 5:1 u 59. minuti.

I kad je već bila u potpunosti opuštena utakmica, Sven Golub smanjuje prvo na 5:2, a potom isti igrač smanjuje i na 5:3, u 64. minuti.

Uzrokovalo je to podizanje intenziteta igre i koncentracije u redovima Bumbara, pa ubrzo nakon toga i četvrti gol Glavice za 6:3, i razrješenje svih dilema oko pobjednika.

- Utakmica je od početka bila u dominaciji domaćina, bilo je jasno da žele prolaz u polufinale. I kad smo se kao malo približili tu se pojavio Glavica, koji je definitivno igrač koji odlučuje ovakve utakmice, i koji je danas još uvijek prezentirao visoku klasu – istaknuo je Nevenko Blagaj, trener Podravine.

- Utakmica je bila vrlo otvorena, mi smo znali da moramo od prve minute baš zagaziti, ući agresivno jer smo prošlu utakmicu ušli dosta 'kilavo'. Danas nas je odmah nagradilo. Zabili smo praktički sve šanse koje smo imali, svaka čast dečkima, mislim da smo odradili vrhunski utakmicu – ustvrdio je Varteksov lijevi bočni, Dorian Jakupak, dvostruki asistent u današnjoj utakmici.

Varteks će u polufinalu igrati protiv Ivančice, koja je s 2:0 svladala Jalžabečane. U drugom polufinalnom paru će igrati Bednja, koja je slavila u Hrastovskom te Nedeljanec, koji se protiv Novog Marofa golom Medveda u sudačkoj nadoknadi dokopao jedanaesteraca, u kojima su na kraju prošli.

Varteks – Podravina 6:3 (4:1)

Varaždin, stadion Slobode. Gledatelja: 100. Suci: Slunjski, Hantak, Premužaj (svi Varaždin).

Strijelci: 1:0 Glavica (12), 1:1 Kudumija (17), 2:1 Glavica (22), 3:1 Kanceljak (29), 4:1 Matova (40), 5:1 Glavica (59), 5:2 Golub (62), 5:3 Golub (64), 6:3 Glavica (74)

Varteks: Mrmić, Vlah Kos, Lukačić, Stojko (od 77. Paljak), Mikičić, Matova (od 60. Dolovski), Kukec, Jakupak, Glavica (od 74. Rumbak), Kanceljak. Trener: Zoran Vukelić.

Podravina: Kovačić (od 74. Kečak), Štefanec, Kudumija, Sedlar (od 54. Dijanošić), Bačani (od 54. Huzjak), Busija (od 80. Draganić), Giovanny, Zadravec, Golub, Banec, Sačer (od 26. Vidović). Trener: Nevenko Blagaj.